Wybierz najlepsze polskie aktorki

Najlepsze, obsadzane w głównych rolach, najczęściej nagradzane, najpopularniejsze i najpiękniejsze polskie aktorki filmowe w obiektywach najznakomitszych polskich fotografików – taki będzie temat albumu powstającego z inicjatywy i środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej i wydawnictwa Rosner i Wspólnicy. 6 lipca na portalu Filmweb rusza głosowanie na najlepsze aktorki polskiego kina.

 

50 aktorek w konkursie wybierze Jury złożone z przedstawicieli różnych zawodów filmowych (aktor, reżyser, operator, producent i scenarzysta): Bogusław Linda, Borys Lankosz, Sławomir Idziak, Michał Kwieciński i Janusz Głowacki w konsultacji z filmoznawcą dr. Rafałem Marszałkiem.

 

5 aktorek poprzez głosowanie internetowe wybiorą widzowie. Już jutro na portalu filmowym ww.filmweb.pl (zakładka konkursy) rusza konkurs, w którym głosować można najlepsze, zdaniem widzów, aktorki. Głosowanie potrwa do 20 lipca.

Wśród uczestników konkursu zostaną rozlosowane nagrody:

  • 5 albumów AKTORKI POLSKIEGO FILMU (album ukaże się pod koniec roku),

  • 50 polskich filmów i książek o polskim kinie.

W albumie znajdą się zdjęcia takich fotografików jak: Edward Hartwig, Zofia Nasierowska, Renata Pajchel, Krzysztof Gierałtowki Piotr Bujnowicz, Wojciech Plewiński i Tadeusz Rolke, a także biografie i filmografie aktorek oraz anegdoty i wypowiedzi znanych osób na ich temat.

 

Album powstaje z inicjatywy i środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz wydawnictwa Rosner i Wspólnicy we współpracy z Filmoteką Narodową i Muzeum Kinematografii w Łodzi.

 

Głosowanie rozpocznie się jutro, tj. 6 lipca na stronie www.filmweb.pl/aktorki.polskiego.filmu.

 

Informacji o projekcie udziela Natalia Chojna, tel. 695 363 342, email: natalia.chojna@pisf.pl.

06.07.2010