Goście spotkań branżowych na 9. Netia Off Camera

29 kwietnia w Krakowie rozpoczyna się 9. Netia Off Camera. Adresowana do branży część Festiwalu odbędzie się w tym roku w dniach 4-6 maja. Z uczestnikami Pro Industry spotkają się m.in. Lynne Ramsay i Billy Hopkins, a polscy producenci zaprezentują swoje nowe projekty potencjalnym partnerom z Europy.

Off Camera Pro Industry – goście

Off Camera Pro Industry to cykl spotkań i wykładów, które są okazją do zwiększenia wiedzy o przemyśle filmowym i dają szansę na nawiązanie nowych branżowych kontaktów. Ważnym elementem wydarzenia są sesje „przy okrągłym stole” („round tables”) a ich gośćmi są uznani twórcy i specjaliści związani z branżą. W tym roku przy okrągłym stole zasiądą: Lynne Ramsay – reżyserka, scenarzystka i producentka, znana z takich filmów jak „Nazwij to snem” i „Musimy porozmawiać o Kevinie”; Billy Hopkins – legendarny amerykański reżyser obsady („Buntownik z wyboru”, „Seks w wielkim mieście”) oraz Marcin Piasecki, Dyrektor Zarządzający Kino Świat.

Konsultacje scenariuszowe

Także i w tym roku Pro Industry kontynuuje dotychczasową współpracę z Torino Film Lab. Konsultanci tego programu scenariuszowego po raz kolejny przyjadą do Krakowa, by spotkać się z polskimi scenarzystami i reżyserami. Na indywidualnych spotkaniach Eva Ward i Laura Piani doradzać będą polskim autorom, jak rozwijać ich nowe pełnometrażowe projekty. Z rad konsultantek TFL korzystać będzie sześciu polskich scenarzystów. Dodatkowo, pięć polskich projektów fabularnych zostanie zaprezentowanych w ramach mini-targów koprodukcyjnych, organizowanych pod hasłem ONE ON ONE. Polscy producenci spotkają się z gośćmi m.in. z Wielkiej Brytanii, Szwecji, Norwegii i Holandii, by omówić możliwość zrealizowania międzynarodowej koprodukcji.  

Partnerzy

Tegorocznymi partnerami sekcji Pro Industry są: Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych i Sekcja Młodych Producentów KIPA, Film Commission Poland, Kancelaria Porwisz i Partnerzy, Torino Film Lab oraz, po raz pierwszy, europejski program szkoleniowy dla producentów – EAVE.

O programie wydarzeń branżowych Off Camera Pro Industry pisaliśmy na stronie: www.pisf.pl/aktualnosci/zapowiedzi/program-wydarzen-branzowych-off-camera-pro-industry-2016.

Więcej o Off Camera Pro Industry: www.offcamera.pl/branza/program.

Informacja prasowa

29.04.2016