Gra miejska "Czarny czwartek"

19 lutego (sobota) 2011,  w godz. 11.00-15.00, Dom Spotkań z Historią zaprasza na Grę miejską Czarny czwartek, która towarzyszy premierze filmu Antoniego Krauze „Czarny czwartek. Janek Wiśniewski padł”.

Fabuła gry oparta jest na wydarzeniach grudnia ’70, które miały miejsce na Pomorzu. Bezpośrednią przyczyną strajków i demonstracji była wprowadzona 12 grudnia podwyżka cen mięsa oraz innych artykułów spożywczych. Centrum Polski nie wiedziało co się dzieje w Trójmieście, a jedyne źródło informacji stanowiło radio Wolna Europa.

Uczestnicy gry znajdą wskazówki w poszukiwanych fragmentach pamiętnika studenta UW pochodzącego z Gdańska i stopniowo odkryją szokującą prawdę o wydarzeniach na Wybrzeżu. Kolejne przystanki gry znajdą się w samym centrum stolicy i miejscach często odwiedzanych przez warszawiaków.

Nie trzeba być pasjonatem historii, by wziąć udział w grze. Mogą w niej zagrać zespoły do pięciu osób. Podczas finału zostaną rozlosowane atrakcyjne nagrody oraz niespodzianka filmowa dla wszystkich uczestników.

Miejsce rozpoczęcia gry i wszystkie informacje na stronie: www.gra.dsh.waw.pl.

Organizatorzy: Dom Spotkań z Historią, Niezależne Zrzeszenie Studentów UW, Kino Świat
Patronat: Filmoteka Szkolna (program edukacyjny Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej)

 

Informacja prasowa

11.02.2011