"Gry" i "Matka" nagrodzone w Hiszpanii

Filmy „Gry” Macieja Marczewskiego i „Matka” Łukasza Ostalskiego zostały uhonorowane łącznie trzema nagrodami przyznanymi przez jury hiszpańskich festiwali.

„Matka” nagrodzona na ALCINE

14 listopada zrealizowany w Gdyńskiej Szkole Filmowej film dyplomowy Łukasza Ostalskiego otrzymał II nagrodę w Konkursie Filmów Krótkometrażowych w ramach 44. ALCINE – Festival de Cine de Alcalá de Henares w Madrycie. „Matka” otrzymała już w sumie kilkanaście nagród na zagranicznych i polskich festiwalach filmowych, w tym była nagradzana w Hiszpanii na 29. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Walencji oraz 42. Międzynarodowym Festiwalu w Huesca, gdzie otrzymała Nagrodę Specjalną.

Więcej o festiwalu ALCINE na www.alcine.org.

„Gry” nagrodzone w Walencji

W ubiegły weekend rozdano również nagrody festiwalu filmów średniometrażowych La Cabina. Dwie z nich otrzymały, wyprodukowane w ramach programu „30 Minut” przez Wajda Studio i Studio Munka, „Gry”. Maciej Marczewski otrzymał w Walencji nagrodę za najlepszą reżyserię ex-aequo z Tanją Golić, którą wyróżniono za film „By chance”. Julię Kijowską uhonorowano nagrodą dla najlepszej aktorki.

 

Więcej o festiwalu La Cabina na lacabina.es.

 

Na podstawie informacji prasowych

17.11.2014