Hanna Polak nagrodzona w Madrycie

Hanna Polak otrzymała nagrodę za film „Nadejdą lepsze czasy” na 15. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Imagineindia w Madrycie. Obraz był współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Nagroda dla najlepszego reżysera

Podczas odbywającego się w dniach 17-31 maja festiwalu Imagineindia w Madrycie Hanna Polak otrzymała nagrodę dla najlepszego reżysera (nagroda ex aequo z Ruchiką Oberoi).

Jest to kolejna nagroda dla Hanny Polak za film „Nadejdą lepsze czasy”. Premiera dokumentu odbyła się podczas festiwalu IDFA w Amsterdamie w 2014 r., gdzie film zdobył Nagrodę Specjalną Jury w Konkursie Głównym. Film doceniono m.in. na festiwalach w Moskwie, Warszawie, Trieście, Zagrzebiu, Genewie, Madrycie, Valletcie, Monachium i Hot Springs. Film był jednym z pięciu filmów z całego świata nominowanych do ostatnich nagród Gildii Producentów Amerykańskich.

Film ze wsparciem PISF 

Film „Nadejdą lepsze czasy” jest polsko-duńską koprodukcją. Producentami filmu są Hanna Polak Films oraz Danish Documentary Production. Koproducentem filmu jest HBO Europe. Polskim dystrybutorem filmu jest Against Gravity.

Więcej informacji o zwycięzcach dostępnych jest na stronie: imagineindia2015eng.wordpress.com/2016/06/01/imagineindia-2016-awards.

03.06.2016