"Hannah Arendt" przedpremierowo w Warszawie

23 października w warszawskim kinie Praha odbędzie się przedpremierowa projekcja filmu o cenionej myślicielce XX wieku – „Hannah Arendt”. Film wyreżyserowała Margarethe von Trotta, a w roli tytułowej wystąpiła Barbara Sukowa. Piątkowy pokaz otworzy Festiwal Filmów o Tematyce Żydowskiej, który potrwa do 31 października. Widzowie festiwalu zobaczą „Hannah Arendt” na dwa miesiące przed polską premierą filmu, która zaplanowana jest na 24 stycznia 2014 roku.

Banalność zła

„Hannah Arendt” to biograficzna opowieść o niemieckiej teoretyczce polityki, filozofce i publicystce, jednej z najbardziej wpływowych myślicielek XX wieku. Praca nad reportażami dla „New Yorkera” z procesu byłego nazisty Adolfa Eichmanna doprowadziła do sformułowania jej słynnej tezy o „banalności zła”. Film koncentruje się na tym procesie oraz kontrowersjach wywołanych przez książkę Arendt. W epizodach wystąpiły w filmie Julia Jentsch i dwukrotnie nominowana do Oscara Janet McTeer.

Dobre recenzje

„Hannah Arendt” spotkała się entuzjastycznym przyjęciem mediów zagranicznych. Dobre recenzje filmu opublikowały najważniejsze amerykańskie pisma, takie jak „The Hollywood Reporter” i „The New York Times”. Obraz zdobył Silver Spike, nagrodę dla najlepszego filmu na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Valladolid.

Dystrybutorem filmu jest Aurora Films.


Na podstawie informacji prasowej.

 

23.10.2013