Heather Graham kończy zdjęcia do aktorskiej części Latającej Maszyny

Projekt Chopin Latająca maszyna

 

„Latająca maszyna” (roboczy tytuł: Projekt Chopin) to międzynarodowa koprodukcja powstająca dla uczczenia 200. rocznicy urodzin Fryderyka Chopina. Przeznaczony dla najmłodszych widzów i widowni familijnej film jest 80-minutową animacją lalkową ze zdjęciami aktorskimi. Po raz pierwszy w Polsce zdjęcia są realizowane w technice stereo 3D; plan zdjęciowy filmu mieści się w Łodzi na 5 000 m2.

 

Film łączy animację i zdjęcia aktorskie (z udziałem hollywoodzkiej gwiazdy Heather Graham – w roli Georgie, nowoczesnej, młodej matki, ktora łączy kariere zawodowa z samotnym macierzyństem) z muzyką największego polskiego kompozytora w wykonaniu światowej sławy wirtuoza Lang Langa. Akcja fabularyzowanej części filmu przenosi naszych bohaterów w cztery strony świata, by pokazać widzom jak wciąż obecna i aktualna jest muzyka Fryderyka Chopina.

 

Film jest reżyserowany przez Martina Clappa (animacja poklatkowa), Marka Skrobeckiego (kreacja, scenografia, animacja) oraz Geoffa Lindsey (część aktorska). Autorem zdjęć jest Krzysztof Ptak, muzykę wykonuje jeden z bohaterów filmu Lang Lang.

 

Produkcja filmu jest finansowana ze środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, TVP S.A., Canal+, Bona Entertainment Group (koproducent chiński), Storm Studio (Norwegia) i Miasta Łódź. Producentem głównym filmu jest Breakthru Films Sp. z o.o.

 

Film, jako druga polska produkcja, otrzymał status oficjalnej koprodukcji nadany przez władze chińskie.

Partnerami w Polsce są także Filharmonia Łódzka, Canon Polska, AutoDesk (oprogramowanie 2D i 3D).

 

„Latająca maszyna” jest realizowana pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Chopin 2010.

 

Kinowa premiera 3D filmu jest planowana na listopad 2010 roku w Warszawie, z udziałem Lang Langa, następnie w Pekinie, Paryżu, Nowym Jorku i Londynie, w prestiżowych salach koncertowych, również z udziałem pianisty.

 

Oprócz 80 min. filmu realizowane są 24 krótkie etiudy filmowe do etiud Chopina oraz gra dla dzieci od lat 5, dostępna przez przeglądarkę internetową.

 

Światowym agentem sprzedaży jest Exclusive Media, dystrybucją na Chiny i część Azji zajmuje sie Bona Entertainment Group i Distribution Workshop, w USA natomiast – New Market. W Polsce dystrybutorem jest Kino Świat.

 

Informacja prasowa

09.06.2010