„High Life” w kinach

15 marca do kin wejdzie współfinansowana przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej międzynarodowa koprodukcja „High Life” francuskiej reżyserki Claire Denis.

„High Life”

High Life

„High Life”. Fot. Alcatraz Film, Pandora Film Produktion

Odległa galaktyka poza naszym układem słonecznym. Monte wychowuje swoją córeczkę Willow w całkowitej izolacji na pokładzie statku kosmicznego. Stał się ojcem wbrew własnej woli – pobrano jego spermę i użyto jej do inseminacji Boyse. Kiedyś byli częścią załogi eks-więźniów i skazańców, których wysłano niczym króliki doświadczalne w kosmos, aby odnaleźli czarną dziurę najbliższą Ziemi. Teraz, po latach, na pokładzie pozostał sam Monte i jego córka.

„High Life” to pierwszy anglojęzyczny film francuskiej reżyserki Claire Denis.

Francusko-niemiecko-amerykańsko-brytyjsko-polska koprodukcja „High Life” Claire Denis otrzymała nagrodę FIPRESCI przyznawaną przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Krytyków Filmowych na Festiwalu Filmowym w San Sebastian, gdzie odbyła się europejska premiera produkcji. Światowa premiera odbyła się podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Toronto. Film pokazywany był na Warszawskim Festiwalu Filmowym.

Twórcy

Polskimi koproducentkami filmu są Klaudia Śmieja i Beata Rzeźniczek z Madants. Autorem części zdjęć do filmu jest Tomasz Naumiuk, a scenografii Mela Melak i Jagna Dobesz. Za charakteryzację odpowiada Marcin Rodak. W filmie obok Roberta Pattinsona i Juliette Binoche wystąpiła Agata Buzek. Za casting odpowiadał Piotr Bartuszek. Film powstawał przy współpracy z Match & Spark. Asystentkami reżyserki w Polsce były Kamila Tarabura i Małgorzata Suwala, kierowniczką produkcji Bogna Szewczyk. Za lokacje w Polsce odpowiada Anna Błachnia.  

Film był współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej w ramach priorytetu produkcja koprodukcji mniejszościowych.

Dystrybutorem film jest Against Gravity. 

Według informacji producenta film został już sprzedany praktycznie na wszystkie terytoria.

Na podstawie informacji dystrybutora. 


11.03.2019