Hot Docs 2015 - nabór filmów

Trwa nabór filmów na 22. Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych Hot Docs w Toronto.

Zgłoszenia filmów

Organizatorzy wydzielili trzy tury naboru: 19 listopada, 10 grudnia oraz 7 stycznia. Warunkiem zgłoszenia jest to, że film nie może być wcześniej pokazywany na żadnym wcześniejszym festiwalu i wydarzeniu odbywającym się w Toronto. Po przyjęciu filmu organizatorzy nie pozwalają na podmienienie w późniejszym czasie jego wersji, dlatego ważne jest by zgłaszana wersja filmu była ostateczną.

Konferencja i market

W trakcie festiwalu odbywają się liczne spotkania przeznaczone dla branży, gdzie osoby poszukujące środków na swój film lub agentów sprzedaży mogą poznać i spotkać się z potencjalnymi koproducentami, dystrybutorami. O zapisach na pitchingi i inne wydarzenia branżowe będziemy informować w późniejszym czasie. Pierwsze zapisy na Hot Docs Forum rozpoczną się już 12 listopada.

„Badjao. Duchy z morza” nagrodzone w Kanadzie

W zeszłym roku na festiwalu w Toronto, współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej, dokument w reżyserii Elizy Kubarskiej pokazywany był w ramach głównego konkursu międzynarodowego – International Spectrum, gdzie zdobył Specjalną Nagrodę Jury. Hot Docs jest największym festiwalem filmów dokumentalnych w Ameryce Północnej i odgrywa istotną rolę w międzynarodowej branży dokumentu. Podczas poprzedniej edycji na festiwal zgłoszono 2500 tytułów.

 

22. Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych Hot Docs odbędzie się w dniach 23 kwietnia – 3 maja w Toronto. 

 

Pytania należy przysyłać na adres: submissions@hotdocs.ca.

 

Więcej informacji: www.hotdocs.ca.

 

Magdalena Wylężałek

23.10.2014