I edycja projektu ViviMotion

21 listopada 2012 w Poznaniu rusza pierwsza edycja projektu ViviMotion, który zaprezentuje nowy cykl wydarzeń o charakterze audiowizualnym. Projekt składać się będzie z pokazów, spotkań, wystaw, imprez klubowych i koncertów.

Motion design

Motywem przewodnim ViviMotion 2012 będzie prezentacja zjawiska motion design, polegającego na projektowaniu ruchomych elementów graficznych, znajdującego coraz częstsze zastosowanie w realizacjach powstających na styku sztuki, filmu i reklamy.

 

Na inaugurację projektu przygotowana została polska premiera audiowizualnego live actu ‚Audiographics’, w którym muzyka tworzona przez Pavla Ambionta, uzupełniana jest przez obrazy Michała Mierzwy. Wizualizacje – zakorzenione w stylistyce współczesnego dizajnu, powstawały razem z muzyką, stając się jej integralną częścią.

Najnowsze produkcje sztuki wizualnej

ViviMotion zaprezentuje również programy ‚Wow + Flutter 11’ oraz ‚Future Cities’ z katalogu działającej w Londynie organizacji Onedotzero, promującej najnowsze i najbardziej innowacyjne produkcje sztuki audiowizualnej.

 

Będzie można zapoznać się z produkcjami poznańskich studiów: Kineza i Uniforma oraz posłuchać koncertu berlińskiego duetu Pattern Network, łączącego muzykę generatywną z minimalnymi, graficznymi wizualizacjami.

 

W piątek 30 listopada odbędzie się premierowa odsłona projektu ‚(e)motion test’, przygotowanego przez Dawida Lesiaka. Wystawa showreeli połączona będzie z live actem Hatti Vatii oraz dyskusją „Między sztuką a użytecznością. Co grafika użytkowa zmieniła w świecie sztuki? Jak wpływa na percepcję?”.

ViviMotion

Większość wydarzeń w ramach projektu odbędzie się w Poznaniu (m.in. WSNHiD, Kinie Rialto i Kluboksięgarni Głośna), a uzupełnią je prezentacje w wybranych miastach na terenie Wielkopolski: Lesznie, Koninie i Gnieźnie. Projekt wystartuje 21 listopada i potrwa do 14 grudnia.

 

Program można znaleźć na stronie www.vivisesja.pl.

 

Na podstawie informacji prasowej

12.11.2012