"Ida" i "Obietnica" w Sztokholmie

Współfinansowane przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej filmy „Ida” Pawła Pawlikowskiego oraz „Obietnica” Anny Kazejak zostaną pokazane na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Sztokholmie.

Polskie filmy w programie

W ramach pokazów specjalnych szwedzka publiczność będzie mogła obejrzeć „Idę” Pawła Pawlikowskiego. Film jest polskim kandydatem do Oscara. Warto zaznaczyć, że do 31 października „Ida” bierze udział w głosowaniu na Nagrodę Publiczności ENF. Zachęcamy do oddawania głosów na film. Więcej o głosowaniu tutaj. Drugi z polskich filmów pokazywanych w Sztokholmie to „Obietnica” Anny Kazejak. Obraz zostanie pokazany w sekcji Twilight Zone, w której dużo miejsca poświęconego jest produkcjom o tajemniczej, nierzadko budzącej grozę, zastanowienie i przerażenie fabule, łączącym różne gatunki filmowe.

„Ida” w szwedzkich kinach

Od 24 października szwedzka widownia będzie mogła oglądać „Idę” na ekranach rodzimych kin. Szwedzkim dystrybutorem filmu jest Folkets Bio. Więcej o światowej dystrybucji obrazu wyprodukowanego przez Opus Film można przeczytać tutaj

 

Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Sztokholmie odbędzie się w dniach 5-16 listopada 2014.

 

Więcej informacji: www.stockholmfilmfestival.se/en.

 

Magdalena Wylężałek

21.10.2014