II Festiwal Filmu Polskiego w Buenos Aires

W dniach 2-8 października 2014 w Buenos Aires odbędzie się II Festiwal Filmu Polskiego – BAP CINE. Wydarzenie jest współfinansowane przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Filmy ze wsparciem PISF w programie

W programie wydarzenia znalazły się polskie filmy współfinansowane przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej: „Chce się żyć” Macieja Pieprzycy, „Papusza” Joanny Kos-Krauze i Krzysztofa Krauzego, „Jack Strong” Władysława Pasikowskiego, „Płynące wieżowce” Tomasza Wasilewskiego, „Miłość” Sławomira Fabickiego. Widzowie zobaczą również „Hardkor Disko” Krzysztofa Skoniecznego oraz 5 filmów dokumentalnych wyprodukowanych przez Wajda Studio. Gościem festiwalu będzie Dawid Ogrodnik.

Na zakończenie „Przypadek”

Podczas festiwalu po raz pierwszy w Argentynie zostanie zaprezentowany wybór filmów animowanych z Krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych wyprodukowanych pod kierownictwem artystycznym Jerzego Kuci. W czasie gali kończącej festiwal widzowie będą mogli zobaczyć zrekonstruowany cyfrowo „Przypadek” Krzysztofa Kieślowskiego. Projekcje filmów odbędą się w kinie Gaumont w Buonos Aires

Festiwal współfinansowany przez PISF

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Pro America we współpracy z Ambasadą RP w Buenos Aires, NCAA – Argentyńskim Instytutem Filmowym i ACAP – Stowarzyszeniem Kulturalnym Argentyńsko- Polskim. Festiwal jest współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

 

Więcej informacji o wydarzeniu na stronie: bapcine.com/2014.

 

Paulina Bez

29.09.2014

Galerie zdjęć