„III” i „Na zdrowie!” wyróżnione w Zagrzebiu

Współfinansowane przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej „III” Marty Pajek i „Na zdrowie!” Pauliny Ziółkowskiej zostały wyróżnione na 28. Festiwalu Filmu Animowanego w Zagrzebiu.

„III” wyróżnione przez Sanję Borčić

Biorący udział w konkursie głównym filmów krótkometrażowych film Marty Pajek doceniła Sanja Borčić, na której polski film wywarł szczególne wrażenie, ponieważ mówi tak wiele, mówiąc tak mało, autorce udaje się w mocny sposób przekazać emocje. „Jest to historia o toksycznym związku, którego nie da się zerwać. Dzięki zrozumieniu i sympatii wciąga nas w siebie” – powiedziała Borčić. Producentem filmu jest Animoon.

„Na zdrowie!” z wyróżnieniem specjalnym

Animacja Pauliny Ziółkowskiej ze Szkoły Filmowej w Łodzi otrzymała wyróżnienie w konkursie filmów studenckich za „wyjątkowe efekty wizualne i poczucie humoru”. Jury w werdykcie napisało też, że nie może się doczekać, żeby zobaczyć następny film polskiej animatorki.

W tym roku w jury konkursu głównego filmów krótkometrażowych animacje oceniał Piotr Dumała, a w konkursie filmów pełnometrażowych jurorką była Olga Bobrowska.

Więcej informacji: www.animafest.hr.


11.06.2018