III MARATON Festiwal Filmów Sportowych - zgłoszenia

Sport jest jednym z najważniejszych zjawisk współczesnej kultury i często staje się tematem podejmowanym przez twórców filmowych. Zeszłoroczny przegląd cieszył się dużą popularnością wśród mieszkańców Olsztyna, łącznie w konkursie wzięło udział ponad 70 filmów, z których w kinie Helios zaprezentowano ponad 30.

Konkurs na najlepszy polski film

Już po raz drugi organizatorzy ogłaszają konkurs na najlepszy polski film dokumentalny/reportaż o tematyce sportowej. Udział w konkursie mogę wziąć wszyscy twórcy, których filmy powstały po 1 stycznia 2012 r. Dla zwycięskich produkcji przewidziane są nagrody pieniężne. Wszystkie informacje, regulamin konkursu i karta zgłoszenia znajdują się na stronie internetowej festiwalu: www.maratonfestiwal.pl.

Nie tylko konkurs filmowy

Festiwal to nie tylko konkurs filmowy. Olsztyn na dwa dni staje się stolicą polskiego sportu. Podobnie jak w zeszłym roku III MARATON Festiwal Filmów Sportowych to wyjątkowa okazja do spotkania kibiców z twórcami, znanymi sportowcami i dziennikarzami sportowymi. Z wielu wydarzeń, które towarzyszą festiwalowi największym zainteresowaniem cieszy się Noc Komentatorów, w czasie której można spotkać się z gwiazdami telewizyjnymi, posłuchać ich fantastycznych opowieści a także zadać pytania i porozmawiać w nieoficjalnej, kuluarowej atmosferze.

Informacja prasowa

19.02.2016