"Imagine" w programie 56. BFI London Film Festival

56. edycja BFI London Film Festival odbędzie się w dniach 10-25 października. W programie imprezy znajdzie się współfinansowany przez PISF najnowszy film Andrzeja Jakimowskiego „Imagine”.

Międzynarodowa koprodukcja

„Imagine” jest polsko-francusko-portugalską koprodukcją powstałą przy współpracy Zjednoczenia Artystów i Rzemieślników, KMBO Production, Filmes do Tejo Film and Music Entertainment, Canal + Cyfrowy i Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych. Film był współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej. Międzynarodowa premiera „Imagine” odbędzie się podczas festiwalu w Toronto.

„Imagine” w sekcji Journey

Organizatorem londyńskiego festiwalu jest British Film Institute. W programie tegorocznej edycji imprezy znajdzie się siedem nowych sekcji, skupionych na tematach takich jak miłość, adrenalina, wyzwanie, debata, kult, podróże i śmiech. To właśnie w sekcji Journey (podróż) znajdzie się najnowszy film Andrzeja Jakimowskiego. Film opowiada o Ianie, charyzmatycznym instruktorze niewidomych (w tej roli brytyjski aktor Edward Hogg), który rozpoczyna zajęcia z pacjentami prestiżowej kliniki okulistycznej w Lizbonie. Film zostanie pokazany w sekcji Journey obok 23 tytułów z całego świata.

„Afternoon” Izabeli Plucińskiej

Organizatorzy imprezy stawiają na różnorodność, dlatego starają się zapraszać na festiwal zarówno superprodukcje, jak i kino artystyczne. Warto dodać, iż w tegorocznym programie BFI London Film Festival znajdzie się również krótkometrażowa animacja „Afternoon” autorstwa Izabeli Plucińskiej.

 

Więcej informacji: www.bfi.org.uk/lff.

 

Marta Sikorska

05.09.2012