Inauguracja 9. Filmowej Stolicy Lata

24 czerwca na Polu Mokotowskim rusza dziewiąta edycja Filmowej Stolicy Lata.

Osiemnaście miejsc w całej Warszawie

Projekcje filmów będą odbywały się w osiemnastu lokalizacjach od Białołęki po Ursynów. Wśród nowych, w tym roku miejsc, znalazły się m.in. Osiedle Palladium na Tarchominie oraz Żoliborz Artystyczny przy ul. Powązkowskiej 7/13. Ogrody BUWu oraz Muzeum Historii Żydów Polskich. Od 16 lipca w Ogrodzie Saskim pokazane zostaną filmy obnażające tajniki świata finansów (m.in. „Wall Street” w reż. Olivera Stone’a).

Kino samochodowe

Pod Urzędem Dzielnicy Wawer odbywać się będzie jedyne w Warszawie kino samochodowe. Dźwięk będzie nadawany drogą radiową, a filmy będą wyświetlane na dużym ekranie o wymiarach 14×10m. Parking może pomieścić 100 samochodów dlatego organizatorzy, ze względu na duże zainteresowanie, zachęcają do wcześniejszego przyjazdu i zajęcia dogodnego miejsca.

„Casablanca” na początek

Filmem otwierającym letnie projekcje w Warszawie będzie „Casablanca”. W ralach głównych występują Ingrid Bergman i Humphrey Bogart. 

Praktyczne informacje

Wstęp wolny. Projekcje poza wybranymi lokalizacjami rozpoczynają się o godzinie 21:45 w lipcu i 21:15 w sierpniu. Dokładny program pokazów i mapki dojazdów dostępne są na stronie: www.filmowastolica.pl


Na podstawie informacji prasowej 

24.06.2014