Industry Zone Krakowskiego Festiwalu Filmowego

Znane są już pierwsze szczegóły dotyczące programu tzw. Industry Zone, czyli wydarzeń przeznaczonych dla profesjonalistów podczas Krakowskiego Festiwalu Filmowego.

 

 • „Focus on Netherlands”

  polsko-holenderskie forum koprodukcyjne poświęcone filmowi dokumentalnemu. Gośćmi będą producenci, reżyserzy, dystrybutorzy, przedstawiciele instytucji finansujących oraz festiwali filmowych

 • „Prawo autorskie: Internet, VOD – film dokumentalny w Internecie”

  seminarium z udziałem specjalistów od prawa autorskiego z Polski i zagranicy.

  Konferencja poświęcona polskiemu kinu dokumentalnemu – analiza sytuacji polskiego dokumentu (produkcja, dystrybucja, promocja, sprzedaż) z udziałem ekspertów oraz osób decyzyjnych w danych

  dziedzinach).

 • Nowość: Krakowskie Targi Filmowe on-line – po zakończeniu targów w Krakowie polskie filmy dostępne będą przez cały rok na specjalnie do tych potrzeb przystosowanej platformie internetowej.
 • FilmPRO Industry Drink

  Obecność na FilmPRO Industry Drink potwierdzili Ally Derks – dyrektor IDFA, Tue Steen Müller – progremer-freelancer, pracujący m.in. dla European Documentary Network, selekcjonujący filmy dla wielu festiwali, m.in. Docs Barcelona. Jak co roku należy spodziewać się gości z festiwali w Lipsku, Tampere, Toronto.

 • Pitching Dragon Forum

  czyli zwieńczenie Międzynarodowej Akademii Dokumentu odbędzie się w dniach 25-29 maja w Muzeum Techniki i Sztuki Japońskiej Manggha.

  Sesje Akademii odbywają się w trzech etapach – pierwsza (w styczniu, w Warszawie) poświęcona przygotowaniu projektów od strony scenariuszowej, druga (w kwietniu, w Warszawie) dotyczy kwestii produkcyjnych. Trzecia sesja przed samym pitchingiem przygotowuje dokumentalistów do 20-minutowego przedstawienia swoich projektów na forum publicznym. 4 minuty przeznaczone są na ustną prezentację filmu, 3 minuty na trailer oraz 13 minut na ocenę przez redaktorów. Sesje prowadzą międzynarodowi wykładowcy: John Appel (reżyser, Holandia), Rada Šešiċ (selekcjonerka na festiwalach m.in. w Rotterdame i Amsterdamie), Marijke Rawie (konsultantka filmowa) oraz Dorota Roszkowska (producentka). Wykładowcy oraz zaproszeni goście specjalni przez pół roku krok po kroku pomagają uczestnikom w rozwoju ich wizji filmowych.

  Tematyka tegorocznych projektów jest mocno zróżnicowana – od etnicznej po polityczną, uczestnicy Akademii pochodzą m.in. z Polski, Rosji, Ukrainy, Niemiec, Francji, Węgier. Na pitching przyjmowane są także projekty nieuczestniczące w sesjach treningowych Akademii, dodatkowy nabór będzie trwał do końca kwietnia. W tym roku 15 projektów będzie miało szansę na przedstawienie swojej koncepcji gronu redaktorów telewizyjnych i przedstawicieli funduszy. Nowością tego roku są prezentacje projektów nie tylko w fazie development, ale także work-in-progress.

  Na pitchingu spodziewani są inwestorzy z MDR, Arte, Chanel 4, ERR, TVP1, TVP2, TVP Kultura, HBO, oraz funduszy międzynarodowych. Ponieważ gościem specjalnym Krakowskiego Festiwalu Filmowego w tym roku jest kinematografia Holandii, obecni będą także redaktorzy z holenderskich stacji TV. Po wystąpieniu publicznym uczestnicy będą mieli możliwość konsultacji indywidualnych z inwestorami. W Dragon Forum mogą uczestniczyć także obserwatorzy.

Na stronie internetowej www.dragonforum.pl można zapoznać się z programem oraz pobrać akredytację.

 

Aktualne informacje dot. Industry Zone KFF będą publikowane na stronie festiwalu: www.kff.com.pl.

 

Informacja prasowa

23.03.2011