Informacja o nadawaniu identyfikatorów filmowych

PISF uruchomił system boxoffice.gov.pl służący do rejestrowania filmów w celu nadania im unikalnych identyfikatorów. Zapraszamy dystrybutorów i producentów do rejestrowania filmów zgodnie z poniższą instrukcją.

Obowiązek nadania przez Polski Instytut Sztuki Filmowej indywidualnych identyfikatorów wszystkim filmom dystrybuowanym na terenie Polski wprowadziła nowelizacja ustawy o kinematografii.

Czym jest identyfikator filmowy?

Identyfikator filmowy to indywidualny kod przypisywany do danego tytułu, dostępny w formie numerycznej oraz graficznej. Generowany jest automatycznie po uzupełnieniu informacji o filmie w systemie przez producenta lub dystrybutora. Zebrane w ten sposób dane sprawią, że boxoffice.gov.pl będzie swoistą, jednolitą bazą filmów wyświetlanych w polskich kinach.

Informacje zawarte w identyfikatorze to (kolejno): rok produkcji filmu, wersja filmu w technologii 2D/3D/4D, wersja filmu z napisami (T)/dubbingiem (D) oraz liczba porządkowa systemu boxoffice.gov.pl. Zapis danych w identyfikatorze ilustruje poniższy przykład:

20192DT0005
SKŁODOWSKA

2019 – rok produkcji filmu,

2D – wersja filmu w technologii 2D/3D/4D,

T – wersja filmu z napisami (T)/dubbingiem (D),

0005 – liczba porządkowa systemu boxoffice.gov.pl.

Jakie dane należy przekazać w formularzu?

Dystrybutor lub producent uzupełniając formularz nadania identyfikatora będzie przekazywał następujące dane o filmie: tytuł oraz tytuł oryginalny, rok produkcji, rok dystrybucji, czas trwania, język oryginalny, wersja filmu (2D/3D/4D), wersja językowa (dubbing/ napisy), kraj/ -e produkcji, rodzaj filmu (fabularny, animowany, dokumentalny), gatunek filmu, reżyseria, scenariusz, producent, koproducenci, dystrybucja, opis filmu, obsada aktorska.

Zapraszamy do rejestrowania filmów zgodnie z poniższą instrukcją. Wszelkie pytania odnośnie systemu boxoffice.gov.pl prosimy kierować na adres e-mail: info.boxoffice@pisf.pl.

Instrukcja rejestracji filmu w systemie boxoffice.gov.pl

UWAGA: Aby zarejestrować film w systemie boxoffice.gov.pl konieczne jest uprzednie utworzenie konta użytkownika w serwisie. Po akceptacji i nadaniu uprawnień automatycznie pojawi się opcja dodania nowego tytułu do rejestru przez dystrybutora/producenta.

I. Utworzenie konta użytkownika:

  1. W prawym górnym rogu ekranu, wchodząc w ikonę użytkownika, wybierz pole „Zarejestruj nowe konto”.
  2. Następnie uzupełnij obowiązkowe pola (z gwiazdką): nazwa użytkownika, adres e-mail, hasło. Pola nieoznaczone gwiazdką są opcjonalne.
  3. Aby zakończyć proces rejestracji prześlij na adres email info.boxoffice@pisf.pl następujące dane:
  • Typ konta (dystrybutor, producent, kino);
  • Ogólne dane kontaktowe (e-mail, telefon);

Wysłane informacje będą sprawdzone w celu potwierdzenia statusu. Informacja o potwierdzeniu konta będzie przesłana zwrotnie na adres e-mail.

II. Nadanie numeru identyfikacyjnego:

  1. Po zalogowaniu się do systemu wybierz opcję „+ Dodaj nowy film”.
  2. W następnym kroku wypełnij obowiązkowe pola oznaczone gwiazdką i zatwierdź dane przyciskiem „Zarejestruj film”
  3. Identyfikator zostaje nadany automatycznie, a film od razu widnieje w bazie, do której użytkownik zostaje przekierowany.
13.03.2020