IV Festiwal Filmów Polskich w Hiszpanii

5 października 2013 w Madrycie rozpoczął się IV Festiwal Filmów Polskich w Hiszpanii. Wydarzenie jest współfinansowane przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

„Nieulotne” filmem otwarcia

Inauguracja IV Festiwalu Filmów Polskich w Hiszpanii odbyła się 5 października 2013 w kinie Filmoteki Narodowej w Madrycie – Cine Dore. Festiwal otworzyła projekcja polsko-hiszpańskiej koprodukcji współfinansowanej przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej, filmu „Nieulotne” w reżyserii Jacka Borcucha. W pokazie wzięli udział m.in. odtwórczyni jednej z ról w filmie Jacka Borucha, hiszpańska aktorka Angela Molina oraz dyrektor hiszpańskiej Filmoteki Narodowej Jose Maria Prado.

Filmy ze wsparciem PISF w programie

W programie 4. edycji festiwalu znalazły się nowe polskie produkcje, które były współfinansowane m.in. przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej: „Nieulotne” Jacka Borcucha, „Ostatnie piętro” Tadeusza Króla, „Róża” Wojciecha Smarzowskiego, „Operacja Dunaj” Jacka Głomba, „Miłość” Sławomira Fabickiego, „Senność” i „Pręgi” Magdaleny Piekorz, „Piąta pora roku” Jerzego Domaradzkiego.

Nie tylko Madryt

Polskie filmy, prezentowane w ramach festiwalu, po projekcjach w Madrycie będą gościły na ekranach Murcji, Sewilli, Kordowy, Granady, Pampeluny, La Coruñy, Barcelony, Malagi, Walencji, Santa Cruz na Teneryfie oraz w Palma na Majorce.

Wydarzenie współfinansowane przez PISF

IV Festiwal Polskich Filmów w Hiszpanii jest współfinansowany przez PISF. Organizatorem wydarzenia jest Instytut Polski w Madrycie we współpracy z AP Manana i Filmoteką Narodową w Madrycie.

 

Więcej informacji o pokazach na stronie Instytutu Polskiego w Madrycie: www.culturapolaca.es.

 

Na podstawie informacji prasowej opracowała Paulina Bez

07.10.2013

Galerie zdjęć