IX Festiwal Filmowy NNW zaprasza na Pitching Forum

Współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej IX Festiwal Filmowy „Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci” zaprasza autorów projektów filmów dokumentalnych o tematyce historycznej do wzięcia udziału w Pitching Forum, które odbędzie się podczas najbliższej edycji festiwalu w dniach 27-30 września 2017 r. w Gdyni.

Pitching to krótka (do 5 minut), publiczna prezentacja projektu filmu przed gronem potencjalnych inwestorów, sponsorów, dystrybutorów i nadawców. Służy pozyskaniu finansowania na projekty będące jeszcze w fazie przygotowań (developmentu) lub już w trakcie realizacji (work in progress).

Udział w Pitching Forum na Festiwalu NNW to unikatowa możliwość zaprezentowania swojego projektu przed gronem redaktorów zamawiających z Telewizji Polskiej (TVP1, TVP2, TVP Historia, TVP Kultura), Fokus TV oraz przed przedstawicielami instytucji publicznych, które wspierają produkcję dokumentów historycznych w Polsce. Sesję pitchingową poprzedzą 2-dniowe warsztaty, w czasie których uczestnicy, pod okiem wybitnych twórców filmowych i ekspertów, przygotują swoje projekty do prezentacji. Uczestnicy zapoznają się również z zasadami funkcjonowania rynku filmowego, poznają decydentów z branży filmowej oraz ich potrzeby programowe.

Organizatorzy szczególnie zachęcają do zgłaszania projektów filmów o tematyce związanej z profilem festiwalu, tj. opisujących najnowszą historię Polski (z lat 1939-1989).

Zgłoszenia do 20 sierpnia

Projekty filmów do udziału w Pitching Forum wybierane są na podstawie zgłoszeń i zwiastuna (prezentacji audiowizualnej) przesyłanych przez Internet. Projekty należy składać w terminie do 20 sierpnia 2017 roku. Organizatorzy wybiorą maksymalnie 15 projektów. Wyniki zostaną ogłoszone na stronie internetowej www.festiwalnnw.pl.

Aby zgłosić projekt należy:

  • Wypełnić kartę zgłoszenia, dostępną pod linkiem:

www.festiwalnnw.pl/wp-content/uploads/2017/06/PitchingForum.docx

  •  Do karty zgłoszenia dołączyć w formie PDF:
  1. krótki opis/treatment filmu (max. 1 strona formatu A4)
  2. ogólny budżet filmu
  3. CV producenta/profil firmy (max. ½ strony formatu A4)

 Podpisaną kartę zgłoszenia wraz załącznikami wysłać mailem na adres: 

pitchingforum@festiwalnnw.pl

  •  Wysłać zwiastun filmu za pośrednictwem serwisu WeTransfer, z pomocą następującego linku:

https://www.wetransfer.com/?to=pitchingforum@festiwalnnw.pl

UWAGA: Należy pamiętać, aby w polu odbiorcy podany był adres: pitchingforum@festiwalnnw.pl.

Bezpłatny udział w warsztatach i sesji pitchingowej

Festiwal zapewnia 2 noclegi dla dwóch osób na każdy zakwalifikowany projekt (dla reżysera i producenta). Udział w warsztatach i sesji pitchingowej jest bezpłatny. Organizatorem Pitching Forum jest stowarzyszenie Scena Kultury, które prowadzi projekty z zakresu organizacji dużych wydarzeń kulturalnych i oświatowych. Scena Kultury jest głównym organizatorem Festiwalu Filmowego „Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci”.

Wszelkie pytania w sprawie Pitching Forum można kierować na adres mailowy: pitchingforum@festiwalnnw.pl.

IX Festiwal Filmowy „Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci” jest współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Informacja prasowa

17.07.2017