IX Festiwal Piosenki i Ballady Filmowej

W dniach 19-21 lipca 2018 roku w Toruniu odbywa się IX Festiwal Piosenki i Ballady Filmowej. Patronem wydarzenia jest PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Festiwal Piosenki i Ballady Filmowej jest wyjątkowym wydarzeniem artystycznym poświęconym fenomenowi piosenki i ballady filmowej w kinematografii polskiej, europejskiej i światowej. Celem festiwalu jest popularyzacja najciekawszych osiągnięć artystów w tej dziedzinie.

Jury

Uczestników oceniać będą: Krzesimir Dębski (przewodniczący),  Magdalena Wojewoda-Mleczko – dyrektor muzyczny RMF Classic, Jakub Wocial z Teatru Muzycznego „Rampa”, Aniela Hebel-Szmak – międzynarodowy sędzia łyżwiarstwa figurowego oraz Bogusław Nowicki z ZAiKS-u.

Przegląd konkursowy

Główną częścią program festiwalu jest otwarty konkurs skierowany do wokalistów, aktorów, studentów szkół artystycznych, laureatów ogólnopolskich przeglądów piosenki i uczestników konkursów telewizyjnych poświęconych piosence. W konkursie mogą uczestniczyć osoby, które ukończyły 18 lat. Przegląd Konkursowy ocenia jury. Lista zakwalifikowanych uczesnitków znajduje się na stronie wydarzenia.

Pełen program festiwalu znajduje się na stronie: piosenkafilmowa.pl.


19.07.2018