IX Krakow Summer Animation Days

W dniach 3-6 sierpnia w Krakowie odbędą się plenerowe pokazy najlepszych animacji z ostatniego sezonu.

Program

IX Krakow Summer Animation Days to wydarzenie plenerowe realizowane przez Fundację Promocji Kultury Artystycznej, Filmowej i Audiowizualnej Etiuda&Anima we współpracy z Krakowskim Biurem Festiwalowym. W trakcie czterech wieczorów na Placu Szczepańskim zostaną zaprezentowane filmy animowane m.in. z Kanady, Korei, Niemiec, Argentyny, Francji, Rosji, Słowenii, Estonii, Szwajcarii.

Pokazy będą okazją do zobaczenia krótkich animacji nagrodzonych i wyróżnionych m.in. podczas festiwali krajowych i zagranicznych. Ważnym punktem programu będzie pokaz etiud zrealizowanych przez studentów Katedry Filmu Animowanego Szkoły Filmowej w Łodzi oraz produkcje niemieckiego Animationsinstitut Filmakademie Badenia-Württembergia, na czele którego stoi znany animator Andreas Hykade.

Program dla dzieci i młodzieży

W ramach wydarzenia Animujemy Plac Szczepański organizatorzy przygotowali warsztaty animacji dla dzieci z animatorką z Poznania, Moniką Kuczyniecką, zabawy z pikselacją z animatorami, Martą i Cezarym Skrockimi z Hurra!Studio, bajki dla dzieci z polskich i zagranicznych studiów animacji oraz warsztaty street artu przygotowane wraz z fundacją Świadoma Przestrzeń, realizatorami projektu 101 Murali dla Krakowa.

Serafiński Studio przedstawia

W specjalnym bloku pokazane zostaną animacje powstałe w Serafiński Studio, założonym przez zmarłego niedawno Marka Serafińskiego.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie: www.ksad.pl

01.08.2017