“Ixjana z piekła rodem" na festiwalu w Rzymie

Film „Ixjana z piekła rodem” w reżyserii Józefa i Michała Skolimowskich zostanie pokazany w ramach Konkursu Głównego podczas 7. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Rzymie, który odbędzie się w dniach 9-17 listopada 2012. Obraz był współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Ixjana z piekła rodem

Bohaterem opowieści jest pisarz Marek, którego wieloletnia przyjaźń z Arturem zostaje gwałtownie przerwana przez pojawienie się w ich życiu pewnej tajemniczej kobiety. Marek nieświadomy manipulacji jakiej zostaje poddany próbuje wyjaśnić tajemnicę pewnej nocy, podczas której jego przyjaciel zaginął w niejasnych okolicznościach. Marek podświadomie podejrzewa siebie o zabicie przyjaciela. Prowadzący prywatne śledztwo bohater targany jest sprzecznymi namiętnościami. Nie podejrzewa, że stał się ofiarą misternie utkanej intrygi, której nieoczekiwany finał zaskoczy nawet najbardziej przewidującego widza.

Film ze wsparciem PISF

Producentem filmu „Ixjana z piekła rodem” jest Film Media SA, a koproducentami: Studio Produkcyjne Orka, Studio Filmowe Kadr, Opus Film, Studio Filmowe Perspektywa, Skopia Film, Narodowe Centrum Kultury. Autorami scenariusza są: Józef, Michał i Jerzy Skolimowscy. Zdjęcia zrealizował Adam Sikora. W role głównych bohaterów w filmie wcielają się: Sambor Czarnota, Magdalena Boczarska, Borys Szyc i Anna Dereszowska. Obraz był współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

7. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Rzymie

7. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Rzymie odbędzie się w tym roku w dniach 9-17 listopada. Na czele międzynarodowego jury, które oceni filmy w sekcjach konkursowych, stanie w tym roku amerykański reżyser i scenarzysta Jeff Nichols. Obrazy w Konkursie Głównym będą się ubiegać o statuetkę Marka Aureliusza dla najlepszego obrazu. Od marca 2012 nowym dyrektorem artystycznym festiwalu jest Marco Müller, były dyrektor artystyczny MFF w Wenecji.

 

Więcej informacji o festiwalu na stronie: www.romacinemafest.it.

 

Paulina Bez

11.10.2012