„Ja teraz kłamię” w kinach

„Ja teraz kłamię” w reżyserii Pawła Borowskiego wejdzie na ekrany kin 25 czerwca. Film jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

„Ja teraz kłamię”

Aktorka Celia (Maja Ostaszewska), jej partner – reżyser Mat (Rafał Maćkowiak) oraz nastoletnia piosenkarka Yvonne (Paulina Walendziak) to trójka celebrytów, biorących udział w kontrowersyjnym telewizyjnym show „Konfesjonał Gwiazd”. Każde z nich wierzy, że zwycięstwo w programie, w którym muszą wyjawić publiczności swoje największe sekrety, przyniesie wielkie pieniądze oraz pomoże w realizacji najskrytszych marzeń. Dla Yvonne ma to być powrót na szczyty list przebojów, dla Celii i Mata szansa na nakręcenie wspólnego filmu. Kiedy cała trójka ponosi porażkę, sprawy zaczynają się komplikować. Związek aktorki i reżysera wchodzi w niebezpieczny zakręt, kariera piosenkarki wisi na włosku. Wtedy właśnie do Mata zgłasza się prowadząca show, Kai (Agata Buzek) i oferuje mu pomoc w sfinansowaniu filmu. Ale stawia warunek – rolę, którą miała zagrać Celia, dostanie… Yvonne. Decyzja podjęta przez Mata, wywoła prawdziwy rollercoaster zdarzeń, w czasie których na jaw zaczną wychodzić wszystkie, najbardziej skrywane tajemnice bohaterów. Kto z nich kłamie? Kto mówi prawdę? Jakie są ich prawdziwe motywacje? Wielki finał telewizyjnego widowiska przyniesie odpowiedzi.

Twórcy

Za scenariusz i reżyserię odpowiada Paweł Borowski. Film wyprodukował Opus Film. Obraz jest polsko-holenderską koprodukcją.

Zdjęcia do filmu zrealizował Arkadiusz Tomiak, muzykę skomponował Adam Burzyński. Za scenografię odpowiada Daria Dwornik, za kostiumy Anna Imiela-Szcześniak, za dźwięk Jan Schermer, za montaż Mieneke Kramer, a za charakteryzację Agnieszka Józefina Sasim

W filmie występują: Maja Ostaszewska, Joanna Kulig, Robert Więckiewicz, Adam Woronowicz, Rafał Maćkowiak, Paulina Walendziak, Agata Buzek, Janusz Chabior, Marian Dziędziel, Krzysztof Czeczot, Jacek Poniedziałek, Bartosz Bielenia, Cezary Łukaszewicz, Paweł Borowski.


24.06.2019