Jak dobrze podpisać umowę dystrybucyjną i skutecznie sprzedać film? - warsztaty KIPA

18 grudnia odbędą się jednodniowe warsztaty „Jak dobrze podpisać umowę dystrybucyjną i skutecznie sprzedać film?”, organizowane przez Krajową Izbę Producentów Audiowizualnych.

Gdzie i kiedy?

Spotkanie odbędzie się 18 grudnia 2015 r. w godz. 10.00 – 14.00 w Millennium Plaza, przy Al. Jerozolimskich 123a w Warszawie. Aby wziąć udział w warsztatach należy wypełnić formularz zgłoszeniowy, a następnie przesłać go na adres e-mail: biuro@kipa.pl z dopiskiem „szkolenie”. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 14.12.2015 r.

O warsztatach

Jak piszą organizatorzy „podczas warsztatów będziemy analizować zapisy umów dystrybucyjnych, zastanawiać się nad optymalnymi rozwiązaniami w zależności od typu projektu, sprawdzimy także konsekwencje stosowanych w praktyce klauzul. W drugiej części spotkania skorzystamy z doświadczenia agenta sprzedaży, który opowie o współpracy z producentami, m.in. o tym jak przygotować wymagane materiały (deliveries), jaki jest podział obowiązków stron oraz finansowe kryteria współpracy w Polsce i za granicą.

Pierwszą część spotkania poprowadzi mecenas Krzysztof Czyżewski z Kancelarii Czyżewscy, ekspert z dziedziny prawa własności intelektualnej, specjalizujący się w rynku filmowym i telewizyjnym. W drugiej części udział weźmie Katarzyna Siniarska, agent wykonawczy (sales executive) w New Europe Film Sales, firmie odpowiedzialnej m.in. za sprzedaż islandzkiego kandydata do Oscara w kategorii film nieanglojęzyczny pt. „Hrutar” („Rams” ).

Spotkanie organizowane jest przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Więcej informacji o warsztatach oraz formularz rejestracyjny są dostępne na stronie: audiowizualni.pl.

03.12.2015