Jakub Gierszał i Mitja Okorn na liście Variety

Aktor Jakub Gierszał oraz często tworzący w Polsce reżyser słoweński Mitja Okorn znaleźli się na prestiżowej liście magazynu Variety 10 europejskich talentów, których karierę należy śledzić – „10 Europeans to Watch 2017”.

Osobom, które znalazły się na liście Variety poświęcona zostanie specjalna gala podczas 67. MFF w Berlinie.

Jakub Gierszał doceniony przez Variety

Redaktorzy Variety podkreślają, że ich uwagę polski aktor przyciągnął już w filmie „Sala Samobójców” Jana Komasy, którego światowa premiera odbyła się na 61. Berlinale w 2011 r. Zauważono także jego kreacje w filmach prezentowanych na Sundance: „Morisie z Ameryki” Chada Hartigana oraz „Córkach Dancingu” Agnieszki Smoczyńskiej. Już wkrótce Jakub Gierszał pojawi się na ekranach kin w kolejnych tytułach: prezentowanym na 67. Berlinale „Pokocie” Agnieszki Holland, „Pomiędzy słowami” Urszuli Antoniak, „Podwójnym Ironmanie” Łukasza Palkowskiego oraz „PolandJa” Cypriana T. Olenckiego. Warto dodać, że w 2012 r. Jakub Gierszał otrzymał tytuł Shooting Star.

Reżyser kasowych hitów na liście Variety

Autorzy rankingu Variety na swojej liście umieścili również słoweńskiego reżysera Mitję Okorna. Podkreślają, że po realizacji polskich hitów – „Listów do M.” oraz „Planety Singli” Słoweniec będzie reżyserował film “Life in a Year,” na podstawie scenariusza Jeffrey’a Addissa i Willa Matthewsa, w którym mają zagrać Jaden Smith i Cara Delevingne.

Więcej informacji: www.variety.com.

Marta Sikorska

12.01.2017