Jakub Gierszał nagrodzony w Irlandii

Jakub Gierszał otrzymał na Europejskim Festiwalu Filmowym Subtitle w Kilkenny w Irlandii, nagrodę Angela Award za rolę we współfinansowanym przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej filmie „Sala Samobójców” .

Kolejna nagroda dla Jakuba Gierszała

Angela Award jest kolejną nagrodą dla Jakuba Gierszała za rolę w filmie Jana Komasy. Kreację Dominika nagrodził wcześniej Festiwal Filmów Polskich w Toronto. Jakub Gierszał otrzymał również Nagrodę im. Zbyszka Cybulskiego, Orła i Złotą Kaczkę dla najlepszego aktora. Aktor otrzymał również tytuł Shooting Star 2012.

Sala Samobójców

„Sala Samobójców” opowiada historię Dominika, zwyczajnego chłopaka, który ma wielu znajomych, najładniejszą dziewczynę w szkole, bogatych rodziców, pieniądze na ciuchy, gadżety, imprezy i pewnego dnia jeden pocałunek zmienia wszystko. „Ona” zaczepia go w sieci. Jest intrygująca, niebezpieczna, przebiegła. Wprowadza go do „Sali samobójców”, miejsca, z którego nie ma ucieczki. Dominik, w pułapce własnych uczuć, wplątany w śmiertelną intrygę, straci to, co w życiu najcenniejsze…

Film ze wsparciem PISF

 

Film Jana Komasy łączy świat rzeczywisty i wirtualny poprzez użycie różnych gatunków filmowych. Oprócz tradycyjnych zdjęć zawiera ponad 20 minut animacji komputerowej. Rzeczywistość wirtualna została wykreowana przy użyciu najnowszych technologii i efektów specjalnych. Producentem obrazu jest Studio Filmowe Kadr. Film był współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Europejski Festiwal Filmowy Subtitle

Subtitle to nowy irlandzki festiwal filmowy. Jego celem jest promocja nowego i ambitnego kina europejskiego. W tym roku w programie znalazły się filmy ze Skandynawii, krajów Beneluksu i Centralnej i Wschodniej Europy. Irlandzka publiczność miała okazję obejrzeć dwie polskie produkcje współfinansowane przez PISF: „Salę samobójców” Jana Komasy i „W ciemności” Agnieszki Holland.

 

Więcej informacji o festiwalu na stronie: www.subtitlefest.com.

 

Paulina Bez

27.11.2012