Jakub Radej w programie Future Frames

Wśród 10 wartych obserwowania młodych filmowców w 4. edycji programu Future Frames Polskę na MFF w Karlowych Warach reprezentować będzie Jakub Radej.

Jakub Radej studiował na Wydziale Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz był uczestnikiem Programu dokumentalnego DOK.PRO w Szkole Wajdy. Jest reżyserem i scenarzystą krótkometrażowych filmów fabularnych i dokumentalnych oraz teledysków. Jego krótkometrażowy dokument „Proch” otrzymał nagrody na ponad 15 festiwalach na całym świecie, m.in. nagrodę dla najlepszego dokumentu w Konkursie LAB podczas 40. MFF w Clermont-Ferrand.

„Sweet Home Czyżewo” w Karlowych Warach

W Karlowych Warach zaprezentowany zostanie zrealizowany na WRiTv krótkometrażowy film fabularny „Sweet Home Czyżewo”.
„Doba z życia chłopaka, który wraca z trzyletniej emigracji zarobkowej w USA do rodzinnego miasteczka, by otworzyć interes życia. Marcin ma teraz know-how i dolary na start, ale czy uda mu się odbudować relację z dawną miłością, Krysią?” – możemy przeczytać na stronie filmu.

Jakub Radej jest scenarzystą, reżyserem i współmontażystą filmu. Za zdjęcia odpowiadała Józefina Gocman. W filmie wystąpili m.in. Adam Bobik i Angelika Kurowska, a opiekunem artystycznym etiudy jest Michał Rosa. Warto podkreślić, że film „Sweet Home Czyżewo” otrzymał Nagrodę Specjalną Multimedia Polska podczas 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Future Frames – inicjatywa European Film Promotion

4. edycja programu Future Frames odbędzie się w lipcu podczas 53. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Karlowych Warach w dniach 1 – 4 lipca. Selekcji filmu dokonali Dyrektor artystyczny festiwalu w Karlowych Warach Karel Och oraz koordynatorka programowa Anna Purkrabkova.

Nowa inicjatywa festiwalu oraz EFP ma zwrócić uwagę specjalistów z branży filmowej jak i dziennikarzy na młodych europejskich twórców filmowych. Podczas imprezy 10 młodych reżyserów i reżyserek zaprezentuje swoje dotychczasowe dokonania, realizowane w szkołach filmowych i spotka się z widzami, weźmie również udział w najciekawszych wydarzeniach branżowych i specjalnie dla nich przygotowanych wykładach mistrzowskich.

Więcej informacji: www.efp-online.com.

Marta Sikorska


05.06.2018