Janusz Gajos nagrodzony w Wilnie

Janusz Gajos otrzymał nagrodę dla najlepszego aktora na 20. MFF Kino Pavasaris w Wilnie za rolę we współfinansowanym przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej filmie „BODY/CIAŁO” w reżyserii Małgorzaty Szumowskiej.

Gajos najlepszym aktorem

Film Małgorzaty Szumowskiej „BODY/CIAŁO” brał udział w Konkursie Głównym „Baltic Gaze”. Nagrodę dla najlepszego aktora w tej sekcji otrzymał Janusz Gajos za rolę prokuratora.
Nagrodę dla najlepszego filmu otrzymała „Victoria” w reżyserii Sebastiana Schippera.

Nagroda w Wilnie jest kolejnym wyróżnieniem dla filmu „BODY/CIAŁO”. W tym roku Małgorzata Szumowska otrzymała Srebrnego Niedźwiedzia na 65. Berlinale.

Wyróżnienie dla „Obiektu”

Specjalne wyróżnienie jury otrzymał nagrodzony na Syndance Film Festival film „Obiekt” w reżyserii Pauliny Skibińskiej, który brał udział w konkursie filmów krótkometrażowych. Współfinansowana przez PISF produkcja powstała w ramach programu Pierwszy Dokument w Studiu Munka działającego przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich.

Polacy wygrywają w Wilnie

Podczas 17. edycji festiwalu najlepszym filmem konkursu New Europe – New Names został obraz „Wymyk” w reżyserii Grega Zglinskiego. Rok później najlepszym filmem tej sekcji została produkcja Sławomira Fabickiego „Miłość”. Wtedy też zwycięzcą został Grzegorz Zariczny i jego krótkometrażowy film „Gwizdek”. W zeszłym roku Polska była gościem honorowym festiwalu a Paweł Pawlikowski, reżyser „Idy”, która brała udział w konkursie głównym „Baltic Gaze”, otrzymał nagrodę dla najlepszego reżysera.

Więcej informacji: kinopavasaris.lt/en.

07.04.2015