Janusz Gajos i Hanna Polak nagrodzeni na Malcie

Janusz Gajos otrzymał nagrodę dla najlepszego aktora na Valletta Film Festival na Malcie za rolę filmie „BODY/CIAŁO” w reżyserii Małgorzaty Szumowskiej. Nagrodę dla najlepszego filmu dokumentalnego otrzymał obraz „Nadejdą lepsze czasy” w reżyserii Hanny Polak. Oba filmy były współfinansowane przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej. 

Janusz Gajos nagrodzony

Na zakończonym 21 czerwca, pierwszym Valletta Film Festival na Malcie Janusz Gajos otrzymał nagrodę dla najlepszego aktora za rolę w filmie „BODY/CIAŁO” w reżyserii Małgorzaty Szumowskiej. Festiwal wygrał film „AN” w reżyserii Naomi Kawase.

Kolejna zagraniczna nagroda

Nagroda na festiwalu na Malcie to już kolejne zagraniczne wyróżnienie dla aktora za rolę prokuratora w filmie „BODY/CIAŁO”. W tym roku Janusz Gajos otrzymał również nagrodę dla najlepszego aktora na 20. MFF Kino Pavasaris w Wilnie. W Polsce Janusz Gajos otrzymał nagrodę dla najlepszego aktora w Konkursie Polskich Filmów Fabularnych na festiwalu Off Camera w Krakowie.

Małgorzata Szumowska i Janusz Gajos o filmie „BODY/CIAŁO”

Kolejna nagroda dla filmu Hanny Polak

Podczas festiwalu został również nagrodzony współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej film dokumentalny „Nadejdą lepsze czasy” w reżyserii Hanny Polak. Obraz otrzymał nagrodę dla najlepszego filmu dokumentalnego. To kolejna zagraniczna nagroda dla najnowszego filmu Hanny Polak, który wcześniej został doceniony m.in. na festiwalach IDFA, w Monachium, Trieście, Zagrzebiu, Moskwie, Madrycie i Genewie. 

Strona festiwalu na Facebook: www.facebook.com/vallettafilmfestival.

22.06.2015