"Jaskółka" na festiwalu w Mannheim-Heidelberg

Współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej, debiut fabularny Bartosza Warwasa „Jaskółka”, zakwalifikował się do sekcji „Międzynarodowe odkrycia” 63. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Mannheim-Heidelberg.

Festiwal odkrywający młode talenty

Jest to druga najstarsza impreza filmowa w Niemczech. Na festiwal co roku kwalifikują się filmy młodych reżyserów, którzy nie są jeszcze znani szerokiej publiczności poza granicami swojego kraju. W czasie swojego istnienia festiwal pokazywał, nierzadko po raz pierwszy, debiutanckie filmy reżyserów, którzy później odnosili wielkie międzynarodowe kariery. „Odkryciami” festiwalu w Mannheim-Heidelberg byli m.in. Krzysztof Kieślowski, Jim Jarmusch czy Lars von Trier.

„Jaskółka” w konkursie „Odkrycia międzynarodowe”

„Odkrycia międzynarodowe” jest główną, obok konkursu międzynarodowego sekcją na festiwalu. W konkursie bierze udział 11 produkcji z całego świata. W czerwcu debiut Bartosza Warwasa został nagrodzony na 33. Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych „Młodzi i Film” w Koszalinie, gdzie otrzymał nagrodę za reżyserię i najlepszy dźwięk dla Rafała Nowaka.

63. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Mannheim-Heidelberg odbędzie się w dniach 6-16 listopada 2014.

 

Więcej informacji: www.iffmh.de/en/the-festival.

 

Magdalena Wylężałek

23.10.2014