Jerzy Kucia z nagrodami Gold Panda

Współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej film Jerzego Kuci „Fuga na wiolonczelę, trąbkę i pejzaż” otrzymał prestiżowe nagrody Gold Panda przyznawane podczas 13. Syczuańskiego Festiwalu Telewizyjnego.

2 nagrody dla Jerzego Kuci

Film Jerzego Kuci „Fuga na wiolonczelę, trąbkę i pejzaż” otrzymał nagrody Gold Panda dla najlepszego zagranicznego krótkiego filmu animowanego oraz za najlepsze efekty wizualne. Obraz Jerzego Kuci był również nominowany do Grand Prix, która przypadła chińskiemu filmowi „Monkey King: Hero Is Back”, reż. Tian Xiaopeng.

Kadr z filmu „Fuga na wiolonczelę, trąbkę i pejzaż”

„Fuga na wiolonczelę, trąbkę i pejzaż”

„Fuga na wiolonczelę, trąbkę i pejzaż” to refleksyjna opowieść, zrealizowana w poetyckiej formule filmowej opartej na relacji obrazu i muzyki. Film przedstawia proces poszukiwania specyfiki pejzażu i wyzwalania ludzkich emocji, przywołując wydarzenia, które miały miejsce w przedstawionej scenerii. Najnowszy film Jerzego Kuci zdobył do tej pory wiele nagród na festiwalach m.in. Animatorze w Poznaniu, Etiuda & Anima w Krakowie, festiwalu Be There! na wyspie Korfu, Krakowskim Festiwalu Filmowym, Międzynarodowym Festiwalu Filmów Animowanych w Hiroszimie.

Wśród filmów animowanych do nagród Gold Panda nominowana została również animacja Joanny Jasieńskiej-Koronkiewicz „To pewna wiadomość”, która otrzymała nominację do nagrody specjalnej jury.

Nagrody Gold Panda przyznawane są co dwa lata od 1991 r. podczas Syczuańskiego Festiwalu Telewizyjnego.

Pełna lista laureatów w kategorii Animacja dostępna jest na stornie: www.sctvf.com.

05.11.2015