Jesień z filmem duńskim w Łodzi

Fundacja Futhark oraz Litera Cafe zapraszają do Łodzi na przegląd „Jesień z filmem duńskim”, który odbędzie się w dniach 16 września – 18 października.

Filmy dla dzieci

Pokazy dla dzieci otworzą w niedzielę 16 września o godzinie 12.00 filmy „Fløjteløs” w reżyserii Siri Melchior oraz „Pipungerne” Tone Tarding. 23 września mali widzowie będą mieli okazję zobaczyć „Æblet & Ormen” Andersa Morgenthalera, a tydzień później – „Kolarza i tancereczkę – baśń o dwóch komarach” Janniki Hastrup i Flemminga Quist Møllera.

Pokazy dla dorosłych

Seanse dla dorosłych, które rozpoczną się w czwartek 20 września o godzinie 19.00, otworzy film „Nie bój się mnie” Kristiana Levringa. Kolejne tygodnie to pokazy filmów „O czym nie wie nikt” Sørena Kragh-Jacobsena, „Kandydat” Kaspera Barfoeda, „Płomień i Cytryna” Ole Christiana Madsena oraz „Roskilde” Ulrika Wivela.

 

Przed każdym filmem organizatorzy zapraszają na krótką prelekcję, którą poprowadzą znawcy kina skandynawskiego. Uważni słuchacze i widzowie mają szansę na otrzymanie nagród książkowych – przykładów duńskiej literatury ufundowanej przez Wydawnictwo Czarne. Pokazy filmów przygotowano we współpracy m.in. z Duńskim Instytutem Filmowym w Kopenhadze.

 

Wstęp wolny.

 

Szczegóły na stronie www.myscandynavia.eu.

 

Na podstawie informacji prasowej przygotowała Karolina Kulig

18.09.2012