"Jestem mordercą" w kinach

Nagrodzony Srebrnymi Lwami, współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej, najnowszy film Macieja Pieprzycy „Jestem mordercą” od 4 listopada można oglądać na ekranach polskich kin.

„Jestem mordercą”

„Jestem mordercą” to thriller psychologiczny luźno inspirowany prawdziwymi wydarzeniami z końca lat 60. i początku lat 70., które miały miejsce na Śląsku. Głównym bohaterem filmu jest młody milicjant, który po niepowodzeniu dotychczasowego śledztwa, zostaje szefem grupy dochodzeniowej, mającej złapać seryjnego mordercę kobiet.

To film o uwikłaniu i deprawacji moralnej jednostki, która, działając w dobrych intencjach, nie wytrzymuje konfrontacji ze swoimi słabościami, ambicjami i systemem społeczno-politycznym, w którym przyszło jej żyć i pracować.

Srebrne Lwy w Gdyni

Premiera filmu odbyła się podczas 41. Festiwalu Filmowego w Gdyni, gdzie film otrzymał Srebrne Lwy oraz nagrodę za najlepszy scenariusz i nagrodę Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych.

Twórcy

Reżyserem i scenarzystą filmu jest Maciej Pieprzyca. Za zdjęcia do filmu odpowiada Paweł Dyllus, Film wyprodukowała firma RE Studio. Koproducentami obrazu są: Narodowy Instytut Audiowizualny, Telewizja Polska, Agora S.A., Monternia.pl, Instytucja Filmowa Silesia Film. Film jest współfinansowany przez PISF – Polski Instytut sztuki Filmowej.  W rolach głównych występują: Mirosław Haniszewski, Arkadiusz Jakubik, Magdalena Popławska, Michał Żurawski i Piotr Adamczyk.

Dystrybutorem filmu jest Next Film. 

04.11.2016