„Jeszcze dzień życia” w kinach w USA

Współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej film „Jeszcze dzień życia” w reżyserii Damiana Nenowa i Raúla de la Fuente wejdzie jesienią na ekrany kin w USA.

Amerykańska dystrybucja filmu „Jeszcze dzień życia”

Nagrodzoną Europejską Nagrodą Filmową animację będzie można niebawem oglądać w amerykańskich kinach dzięki firmie GKids. Dystrybuuje ona niezależne filmy animowane, między innymi „Chico & Rita”, „Kolekcja Studia Ghibli”, czy „Kot w Paryżu”. Premiera kinowa planowana jest na jesień, ale jeszcze w maju film zostanie zaprezentowany na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Seattle.

Indie Sales międzynarodowym agentem sprzedaży

Stany Zjednoczone to kolejny kraj dystrybucji animacji Damiana Nenowa i Raúla de la Fuente. „Jeszcze dzień życia” miał już swoje premiery w Hiszpanii (Golem Distribución), Portugalii (Midas Filmes), Niemczech (Pandora Film Distribution), Francji (Gebeka Films), Włoszech (I Wonder Pictures), Holandii (Periscoop Film) i Szwecji (Edge Entertainment). Międzynarodowym agentem sprzedaży filmu jest Indie Sales.

Najlepsza europejska animacja

Oparty na książce legendarnego korespondenta wojennego Ryszarda Kapuścińskiego film jest koprodukcją polsko-hiszpańsko-niemiecko-belgijsko-węgierską. Polskimi producentami filmu są Jarosław Sawko i Ole Wendorff-Østergaard z Platige Films. „Jeszcze dzień życia” prezentowany był między innymi na festiwalach w Cannes i Annecy. Film zdobył Europejską Nagrodę Filmową, hiszpańską Goyę, a także Nagrodę Publiczności na festiwalu w San Sebastian.

Film dostępny jest już na DVD i Blue-ray.


16.05.2019