„Jeszcze lecimy…” z nagrodą w Bratysławie

Współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej film dokumentalny „Jeszcze lecimy…” został nagrodzony na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Górskich i Przygodowych w Bratysławie.

Nagroda V4 dla filmu Mirosława Dembińskiego

Film „Jeszcze lecimy…” w reżyserii Mirosława Dembińskiego otrzymał Nagrodę V4 (nagroda Grupy Wyszehradzkiej) na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Górskich i Przygodowych w Bratysławie. Grand Prix festiwalu otrzymał tegoroczny laureat  Oscara w kategorii pełnometrażowy film dokumentalny – film „Free Solo” (reż. Jimmy Chin, Elizabeth Chai Vasarhelyi).

„Jeszcze lecimy…”

Fot. materiały prasowe producenta

„Jeszcze lecimy…” przedstawia Praszczura, 91-letniego paralotniarza, który wciąż się nie poddaje i realizuje kolejne swoje marzenia związane z lataniem.

Janusz Orłowski „Praszczur” jest wyjątkowy, zaczął latać na paralotni po siedemdziesiątce. Wyróżniał się w gronie młodych, wysportowanych paralotniarzy na Monte Grappa we Włoszech, po prostu był najstarszy.

Dziesięć lat później w wieku 88 lat zamarzył polecieć z Olimpu. Chociaż trudno było mu się wspiąć na górę Zeusa, to rozwinął swoje skrzydło na szczycie i poszybował w powietrze. W wieku 91 lat wzbił się na wysokość 326 metrów na ziemię, czym wpisał się do Księgi Rekordów Guinnessa.

Twórcy

Reżyserem, scenarzystą i montażystą filmu jest Mirosław Dembiński. Za zdjęcia odpowiada Andrzej Musiał. Producentem filmu jest Studio Filmowe Everest, a koproducentem Telewizja Polska S.A. Film jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Na podstawie informacji prasowej


05.04.2019