„Jeszcze nie wieczór" od jutra w kinach

Debiut fabularny Jacka Bławuta, autora wielu znakomitych dokumentów, zdobył Srebrne Lwy na zeszłorocznym festiwalu polskich filmów w Gdyni. A główną nagrodę za pierwszoplanową rolę męską otrzymał grający w filmie Jan Nowicki.

To piękna opowieść o miłości, przemijaniu i aktorach, którzy, mimo podeszłego wieku, jeszcze raz decydują się stanąć na scenie i zmierzyć się z własnymi słabościami i zaskakującą widownią.

Do Domu Aktora Weterana w Skolimowie przyjeżdżają niespokojny duchem aktor Jerzy (Jan Nowicki) oraz Małgorzata (Sonia Bohosiewicz) i Student (Antoni Pawlicki). Przyjazd dynamicznego i hałaśliwego Jerzego burzy spokojne życie pensjonariuszy, tym bardziej, że namawia ich do wystawienia „Fausta” Goethego w pobliskim zakładzie karnym. Przygotowania do spektaklu pomagają wiekowym artystom odkryć ponownie radość życia i zawodową satysfakcję z kontaktu z widownią.

W filmie wystąpiło wielu wspaniałych aktorów, m.in. Danuta Szaflarska, Zofia Wilczyńska, Ewa Krasnodębska, Zofia Perczyńska, Teresa Szmigielówna, Beata Tyszkiewicz, Nina Andrycz, Irena Kwiatkowska, Lech Gwit, Roman Kłosowski, Fabian Kiebicz. – Pomysł na film powstał 13 lat temu. I załuję tylko, że nie wszyscy znakomici aktorzy, o których udziale marzyłem, doczekali zdjęć – mówi reżyser Jacek Bławut.

Producentem „Jeszcze nie wieczór” jest Studio Filmowe „Rabarbar”. Film został dofinansowany przez PISF.

14.05.2009