Jewish Film Festival Talent Workshop

W dniach 17-26 maja 2012 w Zagrzebiu w ramach Festiwalu Filmów Żydowskich odbędzie się kolejna edycja Talent Workshop.

Terminy i misja

Aplikacje on-line dla reżyserów, operatorów, montażystów oraz dźwiękowców są otwarte do 24 lutego. Scenarzyści mogą się rejestrować do 16 marca. Spośród chętnych zostanie wybranych 10 osób (po dwie dla każdej specjalności), które wezmą udział w projekcie. Organizatorzy szukają talentów ze szkół filmowych, którymi przez 10 dni będą opiekować się doświadczeni filmowcy.

 

Misją Jewish Film Festival Talent Workshop jest doprowadzenie do spotkania młodych, utalentowanych ludzi z różnych krajów świata, o różnym zapleczu kulturowym, aby umożliwić im wyostrzenie ich filmowych i kreatywnych umiejętności w duchu wzajemnej akceptacji.

Program

Tematem tegorocznych warsztatów jest ‘tolerancja’. W trakcie intensywnego, 10-dniowego kursu podzieleni na dwie grupy uczestnicy mają zrealizować dwa krótkometrażowe i niskobudżetowe filmy.

Na program warsztatów złożą się wykłady, projekcje filmów, development scenariuszy dwóch filmów krótkometrażowych oraz ich filmowa realizacja i montaż.

 

Uczestnicy będą mieli do dyspozycji kamery JVC HD, montaż zostanie dokonany na IMac przy użyciu Final Cut pro.

Udział

Udział w warsztatach jest darmowy. Organizatorzy zapewnią uczestnikom zakwaterowanie i wyżywienie. Studenci zagraniczni będą musieli opłacić sobie dojazd.

 

Warsztaty będą prowadzone w języku angielskim.

 

Lista wybranych do programu reżyserów, montażystów, operatorów i dźwiękowców zostanie ogłoszona 23 marca, natomiast do 30 marca zostaną wybrane scenariusze.

 

Chętni muszą dokonać zgłoszenia on-line. Wszelkie informacje dostępne są na stronie www.itw.jff-zagreb.hr/en/about-competiton.

10.02.2012