„Jezioro Słone” na Berlinale Co-Production Market

Współfinansowany przez PISF nowy film Kasi Rosłaniec pt. „Jezioro Słone” zostanie zaprezentowany na 17. Berlinale Co-Production Market. W Talent Project Market 2020 weźmie udział amerykańsko-polski projekt „Just” Jacka Turitsa.

W Berlinale Co-Production Market weźmie udział 600 producentów, agentów sprzedaży, dystrybutorów, nadawców i przedstawicieli funduszy filmowych, poszukujących projektów filmowych o dużym potencjale międzynarodowym. Organizatorzy spośród kilkuset zgłoszeń z całego świata wybrali 36 projektów pochodzących z 34 krajów. „Jezioro Słone” będzie czwartym filmem pełnometrażowym polskiej scenarzystki i reżyserki, która ma na swoim koncie m.in. Kryształowego Niedźwiedzia na Berlinale 2013 za film „Baby Blues”.

„Jezioro Słone”

„Jezioro Słone” to historia 60-letniej Heleny, która miała w życiu tylko jednego kochanka, swojego męża. Paweł zapewnił jej erotyczne spełnienie, finansowe bezpieczeństwo, mają troje pięknych dzieci. Dlaczego więc Helena chce go teraz zdradzić? Żeby wyrwać się spod jego dominacji? A może pragnie posmakować innego mężczyzny, tak jak inni chcą spróbować narkotyków? Kiedy Paweł ją oszukuje, Helena zaczyna karierę modelki i po raz pierwszy bierze odpowiedzialność za swoje życie. (opis producenta)

Film produkuje Mañana w koprodukcji ze szwedzkim Common Ground Pictures. Konsultantem scenariusza „Jeziora Słonego” jest David Howard z University of South California w Los Angeles. Film jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Otrzymał też dofinansowanie programu Creative Europe – MEDIA development.

Zdjęcia rozpoczną się w sierpniu 2020 roku, a film trafi do kin w 2021 roku.

„Just”

„Just” zostanie zaprezentowany w sekcji Talent Project Market, która powstała w wyniku współpracy Berlinale Co-Production Market oraz Berlinale Talents. 

Skrócony opis filmu:

Samotny mężczyzna spędza życie, pracując w ciągu dnia w podziemnym garażu, a nocami za ladą sklepu wielobranżowego. Jego jedyną prawdziwą interakcją ze światem zewnętrznym jest jazda autobusem do i z obu miejsc pracy. Pewnego dnia trasa jego autobusu zostaje odwołana, co sprawia, że musi iść do pracy na piechotę…

Polskim producentem filmu „Just” jest Madants. Produkcja komedii zaplanowana jest na 2021 rok.

Pełen opis filmu i więcej informacji o produkcji można znaleźć tutaj.

17. Berlinale Co-Production Market odbędzie się w dniach 22-27 lutego 2020 roku. 

Więcej informacji tutaj.

Informacja prasowa 


16.01.2020