Ji.hlava Film Fund - nabór

Organizatorzy Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych w Jihlavie czekają na zgłoszenia projektów w ramach funduszu mającego za zadanie wspieranie kina dokumentalnego w Europie Wschodniej, w tym w Polsce. Projekty można zgłaszać do 30 kwietnia.

Celem powstałego w 2017 r. funduszu jest „promowanie interesującego współczesnego autorskiego kina dokumentalnego z Europy Wschodniej i umożliwienie mu odniesienia sukcesów za granicą” . Twórcy Ji.hlava Film Fund czekają na zgłoszenia średnio- i pełnometrażowych filmów dokumentalnych będących w fazie produkcji lub postprodukcji. Oferują m.in. pomoc w ukończeniu postprodukcji obrazu (wartość ok. 11 000 euro) oraz dźwięku (ok. 5000 euro). Wśród krajów, z których można nadsyłać projekty jest również Polska.

Nabór projektów potrwa do 30 kwietnia 2018 r., natomiast wyniki zostaną ogłoszone w lipcu.

Warto podkreślić, że w 2017 r. organizatorzy przedsięwzięcia wsparli dwa projekty z Polski: polsko-niemiecką koprodukcję dokumentalną „Foreigner” (Un Extranjero) w reżyserii Filipa Jacobsona (produkcja Furia Film, Karolina Galuba) oraz „Wieloryb z Lorino” autorstwa Macieja Cuske (producent Mikołaj Pokromski, Pokromski Studio).

Więcej informacji: www.dokument-festival.com.


04.04.2018