"Joanna" i "Nasza klątwa" za granicą

Po raz kolejny ShortsHD, The Short Movie Channel i Magnolia Pictures organizują przegląd krótkometrażowych produkcji nominowanych do nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej. Na liście znalazły się w tym roku dwa polskie filmy „Joanna” i „Nasza klątwa”.

Krótkie filmy z szansą na Oscara w ponad 450 kinach na całym świecie

W zeszłym roku widzowie mogli oglądająć nominowane krótkie metraże w ponad 450 kinach w USA oraz 40 kinach w Europie. Filmy dostępne były także w Australii, Rosji oraz Afryce. W tym roku widzowie z całego świata będą mogli oglądać krótkometrażowe filmy fabularne, dokumentalne i animowane nominowane do nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej od 30 stycznia do 22 lutego.

The Oscar Nominated Short Film

Przegląd organizowany od 10 lat przez ShortsHD, jest okazją do obejrzenia wszystkich nominowanych krótkich metraży przed uroczystą galą wręczenia nagród, która w tym roku odbędzie się 22 lutego. Równocześnie z projekcjami kinowymi, filmy będą dostępne w USA w ramach opcji Video On-Demand oraz poprzez iTunes’a, który dostępny jest w 54 krajach.

„Joanna” i „Nasza klątwa” ze wsparciem PISF 

Oba nominowane do Oscara filmy powstały dzięki wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Producentem „Joanny” w reżyserii Anety Kopacz jest Wajda Studio, koproducentem Narodowy Instytut Audiowizualny, a sponsorem Codemedia. Warto wspomnieć, że „Joanna” była rozwijana w ramach Programu Dokumentalnego DOK PRO w Szkole Wajdy, pod okiem wybitnych polskich dokumentalistów: Marcela Łozińskiego, Jacka Bławuta i Vity Żelakaviciute. Film „Nasza klątwa” w reżyserii Tomasza Śliwińskiego powstał w Warszawskiej Szkole Filmowej, opiekunem artystycznym etiudy była Anna Kazejak.

Więcej informacji: shorts.tv/theoscarshorts

Na podstawie informacji prasowej

02.02.2015

Galerie zdjęć