"Joanna" w Moskwie

„Joanna” Feliksa Falka zostanie zaprezentowana w konkursie głównym Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Moskwie, którego 33. edycja odbędzie się w dniach 23 czerwca – 2 lipca 2011. Pokaz filmu podczas festiwalu będzie jego międzynarodową premierą.

 

Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Moskwie uznawany jest za jedną z najważniejszych imprez filmowych na świecie. W tym roku w konkursie głównym zostanie zaprezentowanych około 20 filmów. „Joanna” jest jednym z pierwszych oficjalnie potwierdzonych konkursowych obrazów. Ostateczna lista zostanie ogłoszona przez organizatorów 2 czerwca.

 

W sekcji filmów dokumentalnych zostanie natomiast pokazana „Deklaracja nieśmiertelności” Marcina Koszałki.

 

Akcja, nagrodzonej za najlepszą reżyserię i scenariusz na ubiegłorocznym Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni „Joanny”, rozgrywa się podczas okupacji niemieckiej. Młoda kobieta, której mąż zaginął na wojnie, opiekuje się opuszczoną kilkuletnią Żydówką. Obecność dziewczynki w mieszkaniu Joanny to źródło ciągłego strachu. Wkrótce kobieta pada ofiarą donosu. Podczas rewizji wzbudza zainteresowanie niemieckiego oficera, który odkrywa jej tajemnicę.

 

Więcej informacji o festiwalu na stronie: www.moscowfilmfestival.ru.

20.05.2011