"Joanna" z kolejnymi nagrodami

Współfinansowany przez PISF dokument Anety Kopacz „Joanna” zdobył kolejne nagrody na międzynarodowych festiwalach – tym razem w Barcelonie i Ismailii. 

„Joanna” z Wyróżnieniem Specjalnym Jury

Na zakończonej 1 czerwca 17. edycji festiwalu DocsBarcelona, „Joanna” została dostrzeżona przez Jury, które przyznało polskiej produkcji Specjalne Wyróżnienie. W uzasadnieniu czytamy, że film Anety Kopacz to zapierająca dech piękna historia, wyjaśniona w sposób naturalny z poetyckim podejściem do bólu. Główną nagrodę festiwalu zdobył film „Return to Homs” Derka Talala, który rejestrował życie dwóch syryjskich przyjaciół podczas protestów przeciw rządom prezydenta Syrii Bashara Al Assad’a.

 

Więcej informacji na www.docsbarcelona.com.

Najlepszy Dokument Krótkometrażowy

„Joanna” zdobyła także nagrodę dla najlepszego dokumentu krótkometrażowego na zakończonym 8 czerwca 17. Międzynarodowym Festiwalu Filmów Dokumentalnych i Krótkich w Ismailii w Egipcie. W skład jury weszli: Mike Lerner, Hauvick Habechian i Mariane Khoury, którzy przyznali „Joannie” nagrodę za subtelne traktowanie osobistej tragedii oraz wrażliwość w rejestrowaniu momentów kryzysu.

 

Więcej informacji na www.ismailiafilmfest.com.

Kolejne nagrody

Mający swoją premierę na zeszłorocznym festiwalu Planete+ Doc film „Joanna” to dokumentalny portret Joanny Sałygi, młodej matki i autorki bloga Chustka, która walczy ze śmiertelną chorobą. Produkcja została zrealizowana przez Wajda Studio, w ramach współfinansowanego przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej programu Dok Pro. „Joanna” zdobyła już kilkanaście nagród, w tym m.in. Silver Eye na festiwalu w Jihlavie czy Los Angeles Movie Award.

09.06.2014