"Joanna” z szansą na kolejną nagrodę

Wielokrotnie nagradzany, współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej, dokument Anety Kopacz „Joanna” znalazł się na skróconej liście amerykańskich nagród Cinema Eye Honors.

„Joanna” na skróconej liście

25 września podczas otwarcia Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Camden została ogłoszona lista 10 filmów dokumentalnych, które będą walczyć o nagrodę Cinema Eye Honors w kategorii Outstanding Achievment in Nonfiction Short Filmmaking. O tym, czy polski film dostanie nagrodę dowiemy się w styczniu podczas uroczystej gali w Nowym Jorku, która uznawana jest za wyznaczającą trendy w świecie filmu dokumentalnego na dany rok.

Nagrody dla filmu Anety Kopacz

Do tej pory portret dokumentalny Joanny Sałygi, młodej matki i autorki bloga Chustka, która walczy ze śmiertelną chorobą został wyróżniony m.in. na: MFFD w Jihlavie, Dok.Leipzig, Los Angeles Movie Awards 2014, MFFD DocsBarcelona, Palm Springs International Shortfest czy Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych „Młodzi i Film”. Produkcja została zrealizowana przez Wajda Studio, w ramach współfinansowanego przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej programu Dok Pro.

Rozmowa z Anetą Kopacz

 

 

Więcej informacji: www.cinemaeyehonors.com.

 

Na podstawie informacji prasowej

26.09.2014