„Jonathan” Piotra J. Lewandowskiego w kinach

23 czerwca na ekrany wybranych kin wejdzie pełnometrażowy debiut mieszkającego w Niemczech polskiego reżysera Piotra J. Lewandowskiego pt. „Jonathan”.

„Jonathan”

23-letni Jonathan od dawna opiekuje się chorym ojcem i prowadzi rodzinne gospodarstwo. Ciężki stan ojca i napięte relacje między domownikami sprawiają, że atmosfera nie jest najlepsza. Jonathan przypuszcza, że ma to jakiś związek z jego matką, która zmarła, kiedy był jeszcze dzieckiem. Jednak na próżno próbuje się o niej czegoś dowiedzieć. Kiedy stan skłóconego z rodziną ojca się pogarsza, niespodziewanie w domu pojawia się jego przyjaciel z młodości, który chce się nim zaopiekować. Jonathan nie chce się na to zgodzić, ale z czasem wyczuwa, że może on być kluczem do wyjaśnienia rodzinnej tajemnicy.

Film napisał i wyreżyserował Piotr J. Lewandowski. Producentkami debiutu są Alexandra i Meike Kordes z firmy Kordes & Kordes Film GmbH.   

Międzynarodowa premiera filmu odbyła się na 66. MFF w Berlinie, w sekcji Panorama. Jesienią 2016 film trafił do kin w Niemczech. Obecnie jest dystrybuowany w Stanach Zjednoczonych.

Dystrybucja w Polsce

Polskim dystrybutorem filmu jest Tongariro Releasing. Film wejdzie 23 czerwca na ekrany wybranych kin m.in.: w Poznaniu (Kino Pałacowe, Kino Malta, Kino Muza), Gorzowie Wielkopolskim (Kino 60 krzeseł), Katowicach (Kino Światowid), Krakowie (Kino Kika), Warszawie (Kino Luna) oraz we Wrocławiu (DCF).

19.06.2017