"Jutro będzie lepiej" najlepszym filmem w Grecji

Film „Jutro będzie lepiej” w reżyserii Doroty Kędzierzawskiej otrzymał dwie nagrody dla najlepszego filmu fabularnego, na 14. Międzynarodowym Festiwalu Filmów dla Dzieci i Młodzieży Olimpia w Grecji. Obraz jest współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

„Jutro będzie lepiej”

Trzech mieszkających na dworcu rosyjskich chłopców wyrusza w świat, przekraczając granice – i te dosłowne, i te umowne. Po dziecięcemu naiwni i łobuzerscy, szukają miejsca, gdzie spełnią się ich wielkie, ale proste marzenia, szukają innego życia, lepszego świata. Niezwyczajna podróż trzech małych bohaterów, małych wielkich bohaterów naszych dziwnych czasów. Dorota Kędzierzawska jest reżyserką i autorką scenariusza. Autorem zdjęć i scenografii jest Arthur Reinhart.

Kolejne nagrody dla filmu Kędzierzawskiej

Na festiwalu Olimpia w Grecji film został uznany za najlepszą fabułę przez międzynarodowe i dziecięce jury, które oceniało konkursowe obrazy. Są to kolejne nagrody dla „Jutro będzie lepiej”. Wcześniej film został wyróżniony m. in. na Berlinale (nagroda dla Najlepszego Filmu w sekcji „Grand Prix Deutsches Kinderhilfswerk” i nagroda Peace Film), w Madrycie, Orenburgu i Poznaniu, gdzie na 29. Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino!, otrzymał nagrodę jury dziecięcego i wyróżnienie przyznane przez dorosłych.

Obraz został wyprodukowany przez Kid Film. „Jutro będzie lepiej” jest polsko-japońską koprodukcją współfinansowaną przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

 

Więcej informacji o festiwalu na stronie: www.olympiafestival.gr.

 

Paulina Bez

20.12.2011