„Kacperiada”. Rozmowa z twórcami serialu

10 grudnia 2016 kanał Canal+ Family rozpocznie emisję współfinansowanego przez PISF polskiego serialu animowanego „Kacperiada”.

O projekcie rozmawiamy z pięcioma reżyserami serialu – Wojtkiem Wawszczykiem, Tomaszem Leśniakiem, Kamilem Polakiem, Michałem Śledzińskim i Kubą Tarkowskim oraz z kierownikiem produkcji Szymonem Holcmanem.

„Kacperiada”

Niełatwo mieć 7 lat. Szczególnie gdy trzeba radzić sobie z niedojrzałym publicystą i pedantyczną psycholog zwierzęcą, którzy prywatnie są twoimi rodzicami. Całe szczęście, że ma się swojego ulubionego superbohatera, który co prawda nie uratuje życia, ale za to wyzwoli wyobraźnię. No i jest jeszcze najlepsza przyjaciółka Ada – na nią zawsze można liczyć!

„Kacperiada” to współczesna obyczajowa komedia familijna inspirowana opowiadaniami Grzegorza Kasdepke, pełna absurdalnego humoru. Każdy odcinek w ciepły i zabawny sposób porusza ważne tematy, zostawiając widza z pozytywnym przekazem. Głównymi bohaterami są Kacper i Ada, którzy wspólnie poszukują odpowiedzi na nurtujące ich pytania dotyczące przyjaźni, szczerości, lojalności; uczą się jak radzić sobie z emocjami, np. z zazdrością, rozczarowaniem i  próbują zrozumieć bardzo dziwny, a zarazem fascynujący świat dorosłych.

Serial animowany ze wsparciem PISF

„Kacperiada” została wyprodukowana przez Human Ark w koprodukcji z Canal+ i Narodowym Instytutem Audiowizualnym przy współfinansowaniu ze strony Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej i  programu MEDIA.

Premiera serialu odbędzie się 10 grudnia na antenie Canal+ Family. Pierwszy sezon to 13 odcinków po 7 minut.

06.12.2016