Kameralne Lato 2016 otwiera nabór filmów

Rozpoczął się nabór do trzech konkursów filmowych odbywających się w ramach 9. Ogólnopolskich Spotkań Filmowych Kameralne Lato w Radomiu.

3 konkursy

Do Konkursu Głównego można zgłaszać krótkometrażowe filmy do 40 minut, wyprodukowane przez zawodowych twórców filmowych lub studentów i absolwentów szkół artystycznych. Filmy wybrane w wyniku selekcji powalczą o Nagrodę Główną – Złotego Łucznika.

Filmy można zgłaszać także do Konkursu Filmów Niezależnych – sekcji przeznaczonej dla wszystkich filmowców tworzących poza głównym obiegiem produkcji i dystrybucji audiowizualnej. Te filmy także powinny trwać do 40 minut.

Konkurs Filmów Odrzutowych Hyde Park koncentruje się na promocji filmowców początkujących i amatorów oraz prezentacji filmów krótkometrażowych, które nie mieszczą się w standardowej klasyfikacji gatunkowej. Filmy nie mogą być dłuższe, niż 15 minut.

Zgłoszenia

Regulaminy poszczególnych sekcji konkursowych znajdują się na stronie internetowej Kameralnego Lata. Filmy do każdego z trzech konkursów, wraz z wypełnionym formularzem zgłoszeniowym, należy przesyłać do dnia 16 maja 2016 r. na adres:

Stowarzyszenie „FILMFORUM”
ul. Mińska 25 – bud. 8
03-808 Warszawa
(Soho Factory)

Szczegółowe informacje i formularze zgłoszeniowe dostępne na stronie www.kameralnelato.pl.

Kameralne Lato

Od 9 lat Ogólnopolskie Spotkania Filmowe Kameralne Lato są ważnym punktem w kalendarzu radomskich imprez kulturalnych. To największe cykliczne wydarzenie tego typu w tym mieście. W przystępny i oryginalny sposób rozpowszechnia polską kulturę filmową, znajdującą liczne grono odbiorców w całym kraju. Prezentuje filmy krótkometrażowe, także niezależne, autorstwa młodych reżyserów. W programie festiwalu co roku znajdują się także otwarte warsztaty filmowe dla młodzieży, pokazy plenerowe, spotkania ze specjalistami
z poszczególnych dziedzin filmowych, wystawy oraz sekcja dziecięca, prezentująca klasykę polskiej animacji.

To także jedyny w Polsce festiwal filmowy organizowany w ścisłym porozumieniu z polskimi służbami mundurowymi, w tym przede wszystkim z Komendą Wojewódzką Policji z siedzibą w Radomiu. Impreza jest niezwykle mocno osadzona w mieście i regionie, powstaje w kooperacji z Miastem Radom, Mazowieckim Centrum Polityki Społecznej, ROSA SA, kinem HELIOS, Wyższą Szkołą Handlową w Radomiu, a także z licznymi firmami i organizacjami kulturalnymi i filmowymi.

Festiwal ze wsparciem PISF

Głównymi mecenasami Festiwalu są: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Polski Instytut Sztuki Filmowej.

9. Ogólnopolskie Spotkania Filmowe Kameralne Lato odbędą się w Radomiu w dniach 3-9 lipca 2016 roku.

Informacja prasowa

14.04.2016