Kameralne Lato 2016 zaprasza na warsztaty

Rozpoczął się nabór na warsztaty filmowe w ramach 9. Ogólnopolskich Spotkań Filmowych Kameralne Lato w Radomiu. Warsztaty odbędą się w dniach 3-9 lipca 2016 roku.

Od pomysłu do premiery

Warsztaty Kameralnego Lata to okazja, by pod okiem uznanych twórców i profesjonalnych techników planu filmowego przejść całą drogę powstawania filmu – od pomysłu do publicznej, uroczystej premiery podczas gali zamknięcia festiwalu. Dwie grupy młodych adeptów sztuki filmowej, przy użyciu profesjonalnego sprzętu, zrealizują filmy krótkometrażowe i będą mieli okazję stworzyć zgraną ekipę.
 
Uczestnicy warsztatów zdobędą przede wszystkim praktyczną wiedzę filmową z zakresu podstaw reżyserii, przygotowania tekstu scenariuszowego, realizacji obrazu filmowego, montażu i postprodukcji.

Warsztaty od lat organizowane są we współpracy z mazowiecką Komendą Wojewódzką Policji, która zapewnia zaplecze organizacyjne i wsparcie logistyczne podczas realizowanych szkoleń. Wielką atrakcją jest również realizacja scen plenerowych z udziałem jednostek specjalnych Policji i profesjonalnych kaskaderów.

Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Kto może się zgłosić?

W Warsztatach udział może wziąć każdy w wieku od 15 do 30 lat. Uczestnicy wybrani zostaną spośród osób, które prześlą do organizatorów formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej festiwalu: www.kameralnelato.pl.

Tegoroczne grupy warsztatowe poprowadzą dwaj młodzi, ale wielokrotnie już nagradzani filmowcy: Marcin Bortkiewicz i Kuba Czekaj.

Na warsztaty zaproszeni zostaną także doświadczeni przedstawiciele branży filmowej i telewizyjnej, którzy podczas cyklu wykładów i szkoleń praktycznych prezentować będą tajniki swoich filmowych profesji. Wykładowcami warsztatów będą w 2016 roku m.in.: Cezary Harasimowicz – scenarzysta i aktor, Anna Mucha – aktorka, Dorota Nowocień – reżyser dźwięku oraz Derrick Ogrodny – producent filmowy.

Zgłoszenia

Organizatorzy zapraszają do zapoznania się z regulaminem warsztatów. Formularze zgłoszeniowe należy przesłać do dnia 6 czerwca 2016 r. na adres:

Stowarzyszenie „FILMFORUM”
ul. Mińska 25 – bud. 8
03-808 Warszawa
(Soho Factory)

z dopiskiem KAMERALNE LATO 2016 – WARSZTATY

Szczegółowe informacje i formularze zgłoszeniowe dostępne są na stronie: www.kameralnelato.pl.

Kameralne Lato

Od 9 lat Ogólnopolskie Spotkania Filmowe Kameralne Lato są ważnym punktem w kalendarzu radomskich imprez kulturalnych. To największe cykliczne wydarzenie tego typu w tym mieście. W przystępny i oryginalny sposób rozpowszechnia polską kulturę filmową, znajdującą liczne grono odbiorców w całym kraju. Prezentuje filmy krótkometrażowe, także niezależne, autorstwa młodych reżyserów. W programie festiwalu co roku znajdują się także otwarte warsztaty filmowe dla młodzieży, pokazy plenerowe, spotkania ze specjalistami z poszczególnych dziedzin filmowych, wystawy oraz sekcja dziecięca, prezentująca klasykę polskiej animacji.

Kameralne Lato to także jedyny w Polsce festiwal filmowy organizowany w ścisłym porozumieniu z polskimi służbami mundurowymi, w tym przede wszystkim z Komendą Wojewódzką Policji z siedzibą w Radomiu. Impreza jest niezwykle mocno osadzona w mieście i regionie, powstaje w kooperacji z Miastem Radom, Mazowieckim Centrum Polityki Społecznej, Rosa SA, kinem Helios, Wyższą Szkołą Handlową w Radomiu, a także z licznymi firmami i organizacjami kulturalnymi i filmowymi.

Celem festiwalu jest zarówno promocja młodego polskiego kina, jak i w takim samym stopniu kształtowanie dobrych wzorców społecznych, zachęcanie młodych ludzi do uczestnictwa w kulturze filmowej oraz – realizowana wspólnie z Policją – profilaktyka społeczna. 

Współfinansowane przez Polski Instytut Sztuki Filmowej 9. Ogólnopolskie Spotkania Filmowe Kameralne Lato odbędą się w Radomiu w dniach 3-9 lipca 2016 roku.

Na podstawie informacji prasowej

22.04.2016