Kameralne Lato czeka na wolontariuszy

9. Ogólnopolskie Spotkania Filmowe KAMERALNE LATO ogłaszają otwarty nabór na wolontariuszy chętnych do pracy przy najbliższej edycji festiwalu, która odbędzie się w dniach 3-9 lipca 2016 r. w Radomiu.

Szansa na zdobycie nowych umiejętności

„Poszukujemy kreatywnych pasjonatów z pozytywną energią, osób interesujących się filmem, które chciałyby wziąć udział w dużym i prestiżowym wydarzeniu. Wolontariat to także okazja do odbycia atrakcyjnych praktyk studenckich lub stażu zawodowego” – zapraszają Organizatorzy.

„Nasi wolontariusze mają szansę zdobyć nowe umiejętności oraz pozyskać cenne kontakty w środowisku filmowym. Wolontariat podczas Kameralnego Lata to także wyśmienita okazja do rozwinięcia swoich zainteresowań i umiejętności praktycznych związanych z pracą w branży filmowej. Co istotne – najaktywniejsi wolontariusze mają szansę na stałą współpracę, nie tylko przy Kameralnym Lecie, ale również przy innych wydarzeniach organizowanych przez Filmforum” – mówi Michał Grosiak – Zastępca Dyrektora Ogólnopolskich Spotkań Filmowych ds. Programowych.

Propozycja skierowana jest do wszystkich osób, które chcą przez tydzień przyjrzeć się organizacji dużej imprezy filmowej oraz poobcować z gwiazdami ekranu i ważnymi postaciami polskiej kultury. To możliwość zdobycia cennego doświadczenia w pracy przy tego typu wydarzeniach.

Zgłoszenia

Organizatorzy czekają na zgłoszenia do 20 czerwca. Aplikanci są proszeni o wypełnienie formularza zgłoszeniowego i wysłanie go na adres biuro@filmforum.pl.

Kameralne Lato

to największa cykliczna impreza filmowa w Radomiu. Festiwal prezentuje polskie filmy, przede wszystkim krótkometrażowe, autorstwa młodych reżyserów. Od pierwszej edycji bardzo istotną częścią imprezy są warsztaty filmowe, realizowane pod okiem profesjonalistów, podczas których młodzi ludzie przechodzą pełną drogę od scenariusza do gotowego filmu, przedstawionego publiczności podczas uroczystej gali finałowej.

Podstawowym celem Kameralnego Lata jest zapewnienie odbiorcom szerokiego dostępu do kultury filmowej zaprezentowanej w sposób atrakcyjny, widowiskowy, ale również wartościowy pod względem kulturalno-edukacyjnym (udział w profesjonalnych warsztatach filmowych, projekcjach, imprezach plenerowych, wykładach, ćwiczeniach praktycznych, konkursach filmowych oraz spektakularnych pokazach dotyczących realizacji filmowych scen specjalnych).

Więcej informacji na stronie festiwalu Kameralne Lato.

Informacja prasowa

07.06.2016